Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Bulgaaria ja Austria kolleegidega (2017-02-07 08:16:24)

Täna ja homme külastavad Tallinna Bulgaaria ja Austria keskkonnaministrid, et esmakordselt arutada Euroopa Liidu (EL) Nõukogu kolme järjestikuse eesistujariigi 18-kuulise ühisprogrammi prioriteete ning koostöökohti.

Kuna iga riigi eesistumine kestab napid kuus kuud, otsustati 2009. aastal Lissaboni lepinguga koondada järjestikused kolm eesistujat trioks, et riigid jõudusid ühendades hoiaksid 18 kuu jooksul neile olulisi teemasid kõrgendatud tähelepanu all. Eesti on ühes trios Bulgaaria ja Austriaga.

"Oma trio-partneritega lepime kokku teemad, mida ühiselt Euroopa Liidu tasandil edendada soovime ning sobivad rõhuasetused saab iga riik juba ise oma eesistumisele sättida. Üheks selliseks läbivaks teemaks keskkonnavaldkonnas saab olema puhtama ja säästlikuma elukeskkonna tagamine ja üheks selle osaks on ka ökoinnovatsioon," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Ökoinnovatsioon on uutmoodi lahendus, mis asendavad olemasolevaid tegevusi selliselt, et uus lahendus on majanduslikult kulu- ja ressursitõhusam ning sellel on selgelt arusaadavalt väiksem keskkonna- või tervisemõju. Näiteks saab ökoinnovatsiooniks lugeda uuenduslikku reovee eeltöötluse ja biogaasi tootmiskompleksi, mille avas 2014. aastal AS Estonian Cell. Selle innovaatilise ja keskkonnasõbraliku uuendusega tõusis ettevõte Eesti suurimaks biogaasi tootjaks ja tarbijaks.

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Bulgaaria keskkonnaministri Irina Kostova ning Austria keskkonnaministri Andrä Rupprechteriga täna ning homme. Lisaks kohtuvad ministrid puidutööstuse mobiilirakenduse loojatega OÜ-st Timbeter ning külastavad ka hiljuti Eesti kõige keskkonnasõbralikuma ettevõtte tiitli pälvinud StarshipTechnologies OÜ-d.Allikas: Keskkonnaministeeriumi 07.02.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.