Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kalandusettevõtjad saavad koos teadusasutustega toetusi taotleda (2017-02-02 17:09:18)


Maaeluministeerium avas Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014-2020 raames kalapüügi ja vesiviljeluse innovatsioonitoetuste taotlusvooru. Kalanduse valdkonna toote-, turu- ja protsessiinnovatsiooni kavandatakse toetada kokku kuni 7 miljoni euroga.

"Innovatsioonitoetuste abil on kalanduse valdkonna ettevõtjatel võimalus teha koostööd teadlaste ja arendusasutustega," ütles Maaeluministeeriumi kalamajandusosakonna juhataja Ain Soome. "See tagab, et teadusprojektid oleksid seotud ettevõtjate reaalsete vajaduste ja huvidega ning suurendavad ettevõtjate konkurentsivõimet."

Toetusi saavad taotleda teadus- ja arendusasutused koostöös kalandus- ja vesiviljelussektori ettevõtjatega.

2017. aasta taotlusvoor avati kalapüügi toetuseks 3 miljoni euro ulatuses ja vesiviljeluse innovatsiooni toetuseks 1,8 miljoni euro ulatuses. Kokku kavandatakse toetada EMKF 2014-2020 raames innovatsiooni kalanduse valdkonnas kuni 7 miljoni euroga, millest ligi 5 miljonit on kavandatud kalapüügi ja ligi 2 miljonit vesiviljeluse innovatsiooni toetuseks.

Kalanduse innovatsioonitoetuste peamisteks eesmärkideks on keskkonnasõbralike lahenduste väljatöötamine kalapüügiks, uuenduslike tehnoloogiate väljatöötamine lisandväärtuse andmiseks kogu tarneahela ulatuses ja uute kasutamata vee-elusressursside tõhus kasutamine.

Taotlusi saab esitada elektrooniliselt Maaeluministeeriumile. 2017. aasta taotlusvoor kestab 31. märtsini.

EMKF 2014-2020 on programm, mis pakub rahalisi vahendeid Euroopa Liidu ühise kalanduspoliitika rakendamiseks. Perioodil 2014-2020 on fondi Eesti rakenduskava eeldatavaks mahuks 129,6 miljonit eurot, millest 100,9 miljonit eurot tuleb EMKF vahenditest ja 28,6 miljonit eurot Eesti riigieelarvest.

Taotlusvoorude kohta loe lähemalt: kalapüügi innovatsioonitoetus ja vesiviljeluse innovatsioonitoetus.

Allikas: Maaeluministeeriumi 02.02.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.