Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Nutika linnaosa huvilisi oodatakse Tartus infopäevale (2017-01-30 15:42:11)

Teisipäeval, 31. jaanuaril kell 18 toimub Tartu Loodusmajas (Lille 10) nutika linnaosa projekti SmartEnCity infopäev, kuhu oodatakse eelkõige pilootala elanikke ja ühistute esindajaid, kuid ka teisi teemast huvitatuid.

"Anname ülevaate senistest tegevustest ja edasistest plaanidest. Rõhuasetus on korterelamute renoveerimistööde kavandamisel ja projekteerimisel ning sellega seonduvatel rahastamisvõimalustel," tutvustas projekti juht Raimond Tamm.

Arutelugruppides räägitakse põhjalikumalt renoveerimisest ja sellega kaasnevast energiasäästust, targa kodu lahendustega seotud võimalustest ning keskkonnateadlikust tarbimisest. Arutelusid juhivad Tartu Regiooni Energiaagentuuri, Telia ja Roheliste liikumise esindajad.

Hetkeseisuga soovib nutika linnaosa suurprojekti raames oma maja renoveerida 25 pilootala elamut, mille ühistud on teinud oma üldkoosolekul sellekohase otsuse. Enamikul ühistutest on olemas juba ka tehnilised konsultandid, kes neid maja rekonstrueerimise ajal nõustavad. "Kuna mitmete elamute puhul tegeletakse juba aktiivselt projekteerimisega, siis suure tõenäosusega valmivad esimesed ehitusprojektid kevadeks ning rekonstrueerimistöödega alustatakse juba teisel poolaastal," rääkis Tamm.

Pilootala elanike seas läbi viidud küsitlus, milles osales üle 200 inimese, näitas, et 88% vastanutest pidas oluliseks investeerimist oma elamu energiatõhusaks ja targaks ehitamisse.

Eelmise aasta lõpul toimus projekti raames ka rahvusvaheline konkurss, millega otsiti kunstnikke renoveeritud korterelamutele kunstiteoste loomiseks. Linnakujunduslikus projektis soovib kaasa lüüa 54 kunstnikku Eestist ja kümnest välisriigist. Kunstiteosed luuakse spetsiaalselt iga maja ümbrust arvestades ning lähtuvalt elanike soovidest.

Tartu linn osaleb rahvusvahelises projektis SmartEnCity, mille käigus luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa. Nõukogudeaegsete kortermajade liginullenergia hooneteks renoveerimiseks on projektis ettenähtud ligi 4 miljonit eurot.

SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020 . Projekt algas 2016. aasta veebruaris ning kestab kuni 2021. aasta juulini.

Allikas: Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.