Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Erametsatoetuse laiendamine vähendab ebavõrdsust looduskaitsepiirangute hüvitamisel (2017-01-27 11:55:33)


Natura erametsatoetust on võimalik käesolevast aastast taotleda ka neil erametsaomanikel, kes aitavad kaasa unikaalsete või ohus olevate loodusväärtuste kaitsmisele ka väljaspool Natura 2000 ala.

Siiani väljaspool Natura 2000 võrgustikku asuval kaitsealal ja püsielupaigal looduskaitseliste piirangute järgimise eest toetust ei makstud, kuigi piirangud on sarnased või isegi samad.

"Tore, kui on töölkäimisel ka tulemusi. Parasjagu on selline hetk. Juba koos maaeluminister Urmas Kruusega alustatud protsess leidmaks võimalusi hüvitada rangelt kaitstavates erametsades looduskaitselised piirangud olenemata sellest, kas ala asub Natura alal või mitte, on jõudnud allkirjastatud õigusaktini. Seda on oodatud, minu poolt lubatud ja nüüd ka võimalik ellu viia," sõnas keskkonnaminister Marko Pomerants.

Toetuse määr sihtkaitsevööndis asuva metsaala ühe hektari kohta on 110 eurot kalendriaastas, muudatuse tagajärjel lisandub toetusõiguslikku erametsamaad kuni 5000 hektarit, mis moodustab 0,34 protsenti Natura 2000 alade kogupindalast.

Toetust makstakse Maaelu arengukava vahenditest ning taotlusi saab esitada SA Erametsakeskusele ajavahemikul 4. aprillist kuni 22. aprillini.

Lisaks käesolevale erametsatoetuse laienemisele, kasvasid tänavu riigieelarves ka looduskaitseliste piirangutega maade omandamiseks ette nähtud rahalised vahendid. Tänavu on selleks ette nähtud kolm miljonit eurot ja alates 2018. aastast neli miljonit eurot.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 27.01.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.