Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Konservatiivne Rahvaerakond pärib aru homoabielu rahvastikuregistrisse kandmise kohta (2017-01-26 18:02:22)


Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise seoses kohtuotsusega kanda esmakordselt Eestis rahvastikuregistrisse samast soost isikute abielu.

EKRE fraktsioon soovib arupärimises teada, millistele õigusaktidele ringkonnakohus oma otsust tehes tugines ning ja miks ei kaevanud Eesti riik otsust edasi Riigikohtusse.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on tegemist ohtliku pretsedendiga, mille mõju ulatub konkreetse kaasuse piiridest kaugemale.

„Kohtuotsuse jõustumisega on riigis aktsepteeritud, et abieluna võib õiguslikult käsitleda ka samast soost isikute liitu. Otsus on vastuolus Eestis kehtiva perekonnaseadusega ning rahvusvahelise eraõiguse seadusega,“ ütles Helme. „On alust arvata, et tegemist oli poliitilise aktsiooniga, mis sõidab üle rahva tahtest ja parlamendi otsustest.“

Allikas: Riigikogu 26.01.2017 uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.