Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Infotunnis oli kõne all pensionisüsteem (2017-01-26 09:36:10)


Riigikogu infotunnis 25.01.2017 vastas peaminister Jüri Ratas Maris Lauri esitatud küsimustele pensionisüsteemi muudatuste kohta.

Maris Lauri soovis peaministrilt teada, kas pensionisüsteemi muudatuste aruteludesse kaasati erinevaid osapooli ning kas on olemas põhjalikumaid arvutusi.

Peaminister Jüri Ratas tõi välja, et eelmine valitsus on varem kaasanud aruteludesse sotsiaalpartnereid ja teadlasi. Ta lisas, et see on kindlasti plaanis ka praegusel valitsusel.

Ta märkis, et lõppotsust pole valitsusele ega Riigikogule veel esitatud. „On öeldud nii, et see seaduseelnõu töötatakse välja lähima aasta jooksul, 2018. aasta esimeseks kvartaliks. Nii et ka see aeg on kindlasti väga tugevalt just kaasamise aeg,“ lisas peaminister.

Ratas tõi pensionisüsteemi põhilise eesmärgina välja selle, et riigil oleks jõukohane pensione välja maksta ja igal inimesel oleks selline pension, mis tagaks elamisväärse elu. Peaministri hinnangul on oluline, et inimesed ei langeks vaesuslõksu ja pensionid muutuksid solidaarsemaks.

Ta tõi välja ka mõned arvutused. Peaminister märkis, et täna miinimumpalka teeniva inimese esimese samba pension 2050. aastal oleks 740 eurot, uue süsteemi kohaselt oleks tema pension aga 1055 eurot. Ta lisas, et praeguse keskmise palga puhul saaksid inimesed 2050. aastal 1038 eurot, uue süsteemi järgi aga 1227 eurot pensioni.

Peaminister Jüri Ratas vastas veel Martin Helme, Andres Herkeli ja Keit Pentus-Rosimannuse küsimustele kodakondsus- ja keelepoliitika kohta ning Henn Põlluaasa küsimusele Rail Balticu kohta.

Riigihalduse minister Mihhail Korb vastas Jüri Adamsi küsimusele Setomaal läbiviidava rahvaküsitluse kohta.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo vastas Anne Sullingu küsimusele „Work in Estonia“ programmi kohta.

Infotunni stenogramm

Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.