Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti pilved on jõudnud maailma taevakaardile (2017-01-19 12:46:25)


Maailma Meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) 2017. aasta kalender on pühendatud pilvedele. Kalendrisse on kogutud parimad WMO Facebook´i konkursile laekunud fotodest.

WMO poolt korraldatud pilvefotokonkursil pääses Jõgeva Gümnaasiumi 12. klassi õpilase Kairo Kiitsaku pilvepilt esialgu 450 osaleja poolt saadetud fotode hulgast 50 parima sekka. Ta oli ainus eestlane, kes finaali jõudis. Lõpuks kogus see üle 29 000 hääle ehk ligemale pooled 62 000 antud häälest. Neist valiti omakorda välja 13 finalisti, kelle töödest koostati ka kalender.

Rõõmustada tasub iseäranis selle üle, et oktoobrikuud ilmestavad seal nüüd imelised lained Eestimaises taevas.

Kõrgelt hinnatud pilvefoto klõpsas Kairo Kiitsak Lääne-Virumaal Simunas 3. oktoobril 2014. Kiitsak tunnistab, et oli hämmingus sellisest taevast, mis näis talle millegi täiesti enneolematuna. Ta polnud kunagi varem näinud nii hästi formeerunud pilvi. Need olid lainelised kihtrünkpilved (Stratocumulus undulatus).

“Suureks boonuseks osutus ka päikeseloojang, mis muutis vaatemängu mitu korda ilusamaks, tuues värvid ja lained paremini esile. Paistab, et olin sel korral õigel ajal õiges kohas,” kommenteeris Kiitsak.

Keskkonnaagentuuril on koos Riigi Ilmateenistusega sellise tähelepanu üle ja eestlase võidukäigu üle hea meel. Kalendri endaga saab lähemalt tutvuda siin:  http://library.wmo.int/opac/doc_num.php?explnum_id=3339

Allikas: Keskkonnaagentuuri 19.01.2017 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.