Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PPA soovitab inimestel piiriületusaeg ette broneerida (2016-12-22 08:14:50)

Eesootaval pühade perioodil tõstab PPA piiripunktides tehnilist võimekust ning tööl on tavapärasest enam ametnikke. Sellegi poolest võib paljude piiri ületada soovivate inimeste üheaegne saabumine kaasa tuua ajutisi seisakuid ning tavapärasest pikemaid järjekordi.

"Viimaste aastate kogemus näitab, et pühade ajal võib Narva piiripunktis piiriületajate arv ööpäevas küündida kuni 13 000 ja Luhamaa piiripunktis 3500 inimeseni. Tavapärane ööpäevane piiriületuste hulk väljaspool pühade perioodi on Narvas keskmiselt 8000 inimest ja 1200 sõidukit ning Luhamaal 1000 inimest ja 700 sõidukit. Kel võimalik, soovitame Narva piiripunkti kõrval kaaluda piiriületust Luhamaa või Koidula piiripunkti kaudu, kus eeldatavasti on elava järjekorra ooteaeg lühem kui Narva piiripunktis," ütles Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juht Tamar Tamm.

Varasemate aastate kogemus näitab, et kõige suurem on piiriületuste koormus Eestisse sisenemisel perioodil 24. detsember kuni 4. jaanuar ning Eestist väljumisel 4.-9. jaanuarini. "Neil, kel pole märgitud ajavahemikel möödapääsmatut vajadust Eesti välispiiri ületada, soovitame oma reis pigem pisut edasi lükata. Järjekorras ootamise arvelt hoiate kokku väärtuslikku aega, mida lähedaste seltsis veeta," soovitas Tamm.

Ta lisas, et kuivõrd suur osa inimestest soovib piiri ületada üsna üheaegselt aastavahetuse eel ja uue aasta jaanuari kuu esimesel poolel, aitab pikemaid järjekordi Eestist väljumisel vältida piiriületuseks aja broneerimine veebilehel www.eestipiir.ee. Samuti saab sellel leheküljel jälgida Narva, Luhamaa ja Koidula piiripunktide ootejärjekorras olevate sõidukite hulka ning eeldatavat ooteaega. "Teeme piiripunktides kõik endast sõltuva, et piiriületused inimestele võimalikult ladusalt kulgeksid. Kindlasti on suureks abiks, kui inimesed aegsasti läbi broneerimissüsteemi oma piiriületuse planeerivad," soovitas ta.


Euroopa Liidu välispiiri ületamisel peab reisijal kaasas olema kehtiv reisidokument. Kolmanda riigi kodanikul, kes viibib Eestis viisa alusel, tuleb lisaks jälgida nii viisa kehtivusaega kui ka lubatud viibimisaega. Viisa kehtivuse lõppemise ajaks või lubatud viibimisaja lõppedes on välismaalane kohustatud Eestist lahkuma. Vastasel juhul puudub välismaalasel Eestis viibimise alus ning tema Eestis viibimine on ebaseaduslik. Samamoodi tuleb veenduda, et kaasas oleks sõiduki dokumendid, sõiduk oleks tehniliselt korras ning kaasas ei oleks Eestis keelatud esemeid nagu näiteks antiradarid, elektrišokirelvad ja muu sarnane.

Allikas: Politsei- ja Piirivalveameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.