Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rahanduskomisjon suurendas toetusi riigieelarve kolmandaks lugemiseks (2016-12-15 18:15:38)


Riigikogu rahanduskomisjoni istungil olid tähelepanu keskmes tuleva aasta riigieelarve eelnõule kolmandaks lugemiseks esitatud muudatusettepanekud.

Rahanduskomisjoni esimehe Mihhail Stalnuhhini sõnul tegi komisjon kaks koondettepanekut, milles on arvestatud nii valitsuse kui ka osaliselt mitmeid fraktsioonide tehtud ettepanekuid.

„Kolmandaks lugemiseks esitame täiskogule läbivaatamiseks rea ettepanekuid täiendavate toetuste eraldamiseks mitmes valdkonnas. Eelarves suurendame vahendeid õpetajate palkade ja ka lasteaiaõpetajate palkade tõstmiseks. Lisaks veel vahendid koolipidajatele õpetajate, direktorite ja õppealajuhatajate tööjõukuludeks ning täienduskoolituseks, koolilõunaks ja õppevahenditeks. Märkimisväärne toetus on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile. See on 22,4 miljonit eurot, millest lõviosa moodustab põllumeestele ettenähtud üleminekutoetus – 19,9 miljonit eurot,“ ütles Stalnuhhin. Ta lisas, et täiendavad eraldised on veel lasterikastele peredele, haigekassale ja tervele reale toetust vajavatele projektidele. „Fraktsioonide ettepanekul jaotatakse 4,1 miljonit eurot kohalikeks investeeringuteks ja toetusteks.“

Eelnõus (303 SE) tehtavate muudatuste mahuks on ligi 70 miljonit eurot, mille katteallikaks on sotsiaalmaksu langetusest loobumine, lahja alkoholi täiendav aktsiisiga maksustamine, diisliaktsiisi tõusu tühistamine, kütuseaktsiisi tõusu edasilükkamine ja majutusteenuse käibemaksumäära tõusust loobumine. Täiendavad Eesti Energia dividendid ja tulumaks dividendidelt 9,1 miljonit eurot. Eelpoolnimetatud muudatused jäid hääletamisel opositsiooni toetuseta.

Tuleva aasta riigieelarve maht on 9,6 miljardit eurot. Riigieelarve kulud kasvavad käesoleva aastaga võrreldes suurusjärgus 700 miljonit eurot ehk 7 protsenti.

Allikas: Riigikogu

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.