Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Valiti Aasta lind 2018 (2016-12-12 15:58:01)

Novembris välja kuulutatud konkursi tulemusel valis Eesti Ornitoloogiaühing 2018. aasta linnuks metsise. Seoses samal aastal toimuva Eesti sajanda sünnipäevaga otsiti kandidaati meie põlislooduse sümbolite seast. Lisaks metsisele kandideerisid lõppvoorus tiitlile kaljukotkas ja pöialpoiss, aga pakuti ka tetre, pasknääri, puukoristajat, jääkosklat, leevikest jpt. „Metsis on meie loodusmetsade põlisasukas, ta veedab kogu oma elu Eestis ja on väga paikne. Tema mängupaigad asuvad valdavalt samuti ühe meie põlislooduse sümboli, raba servametsades,“ sõnas metsise kandidatuuri üks esitajatest Ivar Ojaste.

Aasta lind valiti seekord juba varakult, et oleks aega tegevusi ette valmistada ja Eesti juubeliaastat väärikalt tähistada. Metsiseaastani on siiski veel aega. Homme kell 18 Tallinnas rahvusraamatukogus algaval suurel linnuõhtul toimub alles käimasoleva rasvatihaseaasta lõpetamine ja teatepulk antakse üle 2017. aasta linnule turteltuvile.

Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast. Selle eesmärk on tutvustada avalikkusele põhjalikumalt üht Eestis esinevat linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimise ja kaitse tegevustesse. Aasta lindudega saab tutvuda EOÜ kodulehel www.eoy.ee/aastalind.


Allikas: Eesti Ornitoloogiaühingu 12.12.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.