Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vali oma lemmik keskkonnategu ja keskkonnasõbralik ettevõte (2016-12-09 13:37:38)


Tänasest saavad kõik huvilised kaasa rääkida Aasta Keskkonnateo ja Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte valimisel, sest kuni 22. detsembrini kestab Delfi portaalis rahvahääletus.

Tänavuste kandidaatide hulgas on mitmeid, kes on pööranud tähelepanu ühekordsete nõude kasutamise vähendamisele. Samuti esitati mitmeid projekte, mis keskendusid erinevate Eestimaa paikade korrastamisele ning looduse kaitsmisele. Keskkonnategude iseloomustav joon on koostöö - paljude projektide meeskond koosneb ühe asula, linna või kooli inimestest, kes ühise eesmärgi nimel käed on löönud.

Aasta Keskkonnateo kandidaate on sel aastal 22: Tartu Ülikooli loodusmuuseum projektidega "Maa.Elu.Lugu" ning Tartu loodusfestival, Peeter Hermik puisniitude taastamisega, Organic Estonia, Kolga piirkonna külade initsiatiivgrupp, Toomas Kiho ja 101 avalik kiri, Telliskivi loomelinnak ja Tallinna Tänavatoidufestival, Eesti Kalastajate Selts, MTÜ Paunküla Hooldekeskus mõisapargi rekonstrueerimise projektiga, MTÜ Eesti Ornitoloogiaühing projektidega "Suvine aialinnupäevik" ning "Aasta lind 2016 - rasvatihane", MTÜ Majakas ja MTÜ Elukas projektiga "Vaksali kogukonnaaed", metsise talgud Virumaa ja Soomaa metsades ning soodes, kampaania "Küünlaümbriste jaht", Harku vallavalitsus, MTÜ Kotkaklubi, MTÜ Noored Rohelised, Tallinna Keskkonnaamet kampaaniaga "Keskkonnasõbraliku liikumise kuu", jalgrattakonkurss "Väntame kilomeetreid", aktsioon "Anija Lüliti", aktsioon "Kohv käib topsi" ja Topsiring.

Aasta keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile laekus 12 avaldust 11 ettevõttelt. Kandidaatide hulka kuuluvad AS Eskaro, Ensto Ensek AS, Tallinna Sotsiaaltöö Keskus, Starship Technologies OÜ, Mulieres OÜ, OÜ Nordic Botanical, Lennuliiklusteeninduse AS, Epokate OÜ, Fanner OÜ, AS Estko ja Viru Keemia Grupp AS.

Konkursi võitja kuulutatakse välja jaanuarikuu keskel toimuval üritusel. Aasta Keskkonnateo võitja saab preemiaks 5000 eurot, Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte üldvõitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel 35 000 euro ulatuses toetada oma ettevõtte edasist keskkonnasõbralikkust. Projektide lühikirjeldustega saab tutvuda Delfi portaalis, samas saab oma lemmiku poolt ka hääle anda.

Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte hääletus asub siin, Aasta Keskkonnateo kandidaatide poolt saab hääletada siin.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 09.12.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.