Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti metsa majandamine tuleb suunata säästvale rajale ja muuta avalikkusele arusaadavaks (2016-12-09 08:05:57)


Tartus 8. detsembril kohtunud keskkonnaühendused ning Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlased vaagisid metsamajanduse hetkeseisu ja püüdsid leida lahendusi Eesti metsade paremaks kaitseks. Ühiselt tõdeti, et Eesti ei tohi jätkata metsapoliitikat, mis kasutab puiduressurssi tuleviku arvelt, on kliimavaenulik ning avalikkusele läbipaistmatu. Keskkonnaministeeriumile tehakse ettepanek arvestada majanduslike huvide kõrval ka metsa ökoloogiliste ning sotsiaalsete väärtustega, kaasates vastavad huvirühmad võrdsetel alustel poliitikakujundamisse.

Viimastel nädalatel kerkinud metsanduse debatt on üha hoogu kogumas. Sotsiaalmeedias on aktiveerunud kümned tuhanded inimesed. Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimehe Tarmo Tüüri sõnul näitavad ainuüksi ELFi Facebooki lehele kogunenud sadade inimeste seisukohavõtud, et praegune metsapoliitika paneb inimesi tõsiselt muretsema. "Sealjuures on arusaamatust ja murelikkust nii loodushoidjate, metsaomanike kui elupõliste metsameeste hulgas," selgitas Tüür. "Need on selged märgid, et metsapoliitika valikuid pole eri osapooltega läbi arutatud ega Eesti elanikele selgitatud. Segadust lisab levinud praktika kasutada eri juhtudel erinevaid erialatermineid ja statistika arvestusmeetodeid, valides selgitamiseks parajasti otsust kõige sobivamas valguses näitavad põhjendused."

Keskkonnaühenduste metsanduspoliitika seisukohtadega saab tutvuda kampaanialehel: http://metsakaitseks.voog.com. Keskkonnaministeeriumiga soovitakse seisukohti arutada 16. detsembril toimuval kohtumisel.

Allikas: Eestimaa Looduse Fondi 09.12.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.