Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluministeeriumis toimub Hiina toidukontrolli korraldust tutvustav seminar (2016-12-06 12:49:03)


Maaeluministeeriumis toimub täna, 6. detsembril Hiina järelevalveasutuse AQSIQ poolt tunnustatud
Hiina Sertifitseerimise ja Inspekteerimise Grupi (CCIC) toiduohutuse seminar, kus tutvustatakse Hiina toidukontrolli korraldust ja ekspordivõimalusi.

"Eesti ja Hiina ametkondade läbirääkimiste tulemusel allkirjastatud toiduohutuse protokollid on loonud eeltingimused Eesti piima- ja kalatoodete ekspordiks Hiina Rahvavabariiki. Kindlasti peab aga riik eksportida soovivatele ettevõtjatele ka edaspidi toeks olema, et kõrvaldada kõik Hiina turule sisenemist takistavad administratiivsed tõkked," ütles maaeluminister Martin Repinski. "Seminaril tutvustatakse Eesti toidutootjatele Hiina toiduohutusreegleid ja ekspordivõimalusi. "

CCIC esindaja tutvustab seminaril Hiina toidukontrolli korraldust ja imporditavatele toodetele CCIC poolt pakutavaid toidu kvaliteedimärgiseid. Ekspordivõimalustest annab ülevaate Hiina riikliku toidukaubandusfirma COFCO esindaja.

CCIC on erapooletu sertifitseerimisorgan, mis pakub Euroopas teenusena ettevõtete ülevaatamist, Hiina nõuetele vastavuse hindamist, autentimist ja sertifitseerimist.

CCIC on tunnustatud Hiina toidukontrolliga seotud institutsioonide Hiina Rahvavabariigi Kvaliteedi Järelevalve, Kontrolli ja Karantiini Peavalitsus AQSIQ (State General Administration of Quality Supervision, Inspection and Quarantine) ja Hiina ametliku sertifitseerimisasutuse CNCA (Administration of Certification & Accreditation of China) poolt.

Seminari korraldab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda koostöös Maaeluministeeriumiga.

Allikas: Maaeluministeeriumi 06.12.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.