Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluministri kava maksta kriisiabi kiiremini ja suuremas mahus on põllumeestele suureks toeks (2016-12-05 12:13:05)


Kriisiabi võimalikult kiire väljamaksmine Eesti piimakarja- ja seakasvatajatele on äärmiselt oluline põllumajandussektoris kuhjunud probleemide leevendamiseks. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eestimaa Talupidajate Keskliit ja Eesti Põllumeeste Keskliit tunnustavad maaeluminister Marin Repinski operatiivseid samme põllumajandussektori kriisiabi oluliselt suuremas mahus, õiglasematel alustel ja kiiremas tempos väljamaksmiseks.

"Maaeluministri poolt viimase nädala jooksul üle vaadatud kava kohanemistoetuse maksmiseks Eesti piimakarja- ja seakasvatajatele arvestab suures osas esindusorganisatsioonide ettepanekutega. Oluline on, et tänu uue maaeluministri otsustele jõuab piima- ja sealihatootjateni kriisiabina algselt kavandatust ligi 900 000 eurot rohkem toetusi," rõhutas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

"Valmistab heameelt, et nii piimakarja- kui seakasvatajate toetused jagunevad võrreldes algsete plaanidega märksa õiglasemalt. Tootjaorganisatsioonid on rõhutanud, et kahju turuhäiretest saab tekkida vaid piima müümisel - uue kava kohaselt makstaksegi toetust võrdsetel alustel kõikidele nendele, kes tarnivad piima tööstustele või turustavad seda otse tarbijatele. Ka toetused seakasvatajatele jagunevad võrreldes algsete kavadega õiglasemalt kahjude ulatust arvestades," selgitas Eesti Põllumeeste Keskliidu juhatuse esimees Vahur Tõnissoo.

"Piima- ja sealiha müügist saadud turuhind pole pikka aega katnud tootmiseks tehtud kulutusi, mistõttu on väga oluline ka kriisiabi võimalikult kiire väljamaksmine. Tunnustame maaeluministrit, et ta on leidnud võimalusi, kuidas kohanemistoetuse väljamaksmist kiirendada," lisas Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhataja Kalle Liebert.

Eesti piimakarja- ja seakasvatus on viimase paari aasta jooksul olnud väga keerulises olukorras, mistõttu on Eesti lehmade arvukus vähenenud selle ajaga ligi 14% ja kodusigade arvukus ca veerandi võrra.

Maaeluministeerium teavitas möödunud nädalal Euroopa Komisjoni erakorralise kohandamistoetuse maksmise põhimõtetest 2017. aastal. Raskustes põllumajandussektorile makstakse erakorralise kohandamistoetusena kokku 16,2 miljonit eurot kriisiabi, millest 12,7 miljonit eurot suunatakse piimatootjate ning 3,4 miljonit eurot sealihatootjate toetuseks.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoa, Eesti Põllumeeste Keskliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu 05.12.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.