Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Jaak Madison: Schengeni viisaruumi püsimise garantiiks on piiride kaitse ja kontroll (2016-11-17 07:18:21)


„Schengeni viisaruumi hoidmise aluseks on piiride kaitse ja kontroll. Kui seda ei saavutata, on ka Schengeni lõpp ennustatav,“ ütles Riigikogu liige Jaak Madison Bratislavas toimuval Euroopa Liidu asjade komisjonide konverentsil (COSAC).

Madisoni sõnul on rõõmustav, et võrreldes eelmisel aasta novembris toimunud COSAC-iga on Euroopa riikide immigratsioonialane retoorika vähem sinisilmne.

„Ka mõningaid Euroopa riikide juhte on tabanud meelemuutus. Kui läinud aastal mõisteti Austraalia range migratsioonipoliitika hukka, siis vaid loetud nädalad tagasi soovitas Saksamaa siseministeerium Austraalia migratsioonipoliitikast eeskuju võtta,“ märkis Madison.

„Rahvusparlamentide liikmetel tuleb meeles pidada, et me oleme valitud oma rahvaste poolt ja meie esmane ülesanne on tagada oma inimeste heaolu ja julgeolek, mitte tegeleda illegaalsete immigrantide laialijagamisega.“

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon osaleb 13.-15. novembril toimuval rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide konverentsil Bratislavas, mida korraldab eesistujariigi Slovakkia parlament. Arutluse all olevate teemade hulka kuuluvad rahvusparlamentide rolli tugevdamine ELis, EL-USA vaheline kaubanduskokkuleppe, Euroopa Energialiit ning ränne.

Eesti delegatsioonis on lisaks ELAK-i esimehele Kalle Pallingule aseesimees Jaak Madison ning liikmed Johannes Kert, Toomas Jürgenstein ja Oudekki Loone.

Allikas: Riigikogu

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.