Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Erametsaliit esitas oma ettepanekud tekkivale valitsuskoalitsioonile majanduse elavdamiseks (2016-11-16 17:49:45)


Eesti erametsaomanikke läbi metsaomanike ühenduste esindav Eesti Erametsaliit tegi läinud reedel oma ettepanekud valitsusliidu moodustamiseks läbirääkimisi pidavale Keskerakonnale, Isamaa ja Res Publica Liidule ning Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale. Ettepanekute näol on esindatud metsandusele olulised seisukohad ning sõnastatud vajadused Eesti metsanduse ja keskkonnakaitse edasiseks arendamiseks. Peasiht on toetada nii erametsanduse arengut ja elavdada metsandussektori majandustegevust.

Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Ants Erik selgitab: "Ettepanekutega juhime tähelepanu keskkonnapiirangute leevendamise vajadusele, metsa- ja maaressursi kasutamise pikaajalise visiooni loomise tähtsusele ning metsandustoetuste olulisusele. Metsamajandus on Eesti majanduse, regionaalarengu ja tööhõive seisukohalt üks võtmevaldkondi, mille arengu tagamiseks on tähtis erametsaomanikke motiveerida. Kuna eelmises koalitsioonilepingus kajastati päris mitmes kohas meie ettepanekuid Eesti metsanduse ja keskkonnakaitse edasiseks arendamiseks ja need on jätkuvalt aktuaalsed, siis avaldame lootust, et loodav valitsuskoalitsioon suudab Eesti metsanduse ja keskkonnakaitse arengu tagamiseks astuda edasisi tõhusaid samme. Tasakaalustamaks majanduskasvu ja keskkonnakaitse eesmärke on oluline, et investeeritaks ökosüsteemsetesse teenustesse, milleks on maaomanikele looduskaitseliste piirangute hüvitamine. See on vajalik, et motiveerida omanikke otsima efektiivseid looduskaitse väljundeid ning seeläbi tagada investeeringute metsandusse toomiseks stabiilne majanduskeskkond. Et elavdada oluliselt füüsiliste isikute metsade majandamist tuleb kehtestada vähemalt 10%-iline tulumaksusoodustus kasvava metsa raieõiguse ja metsamaterjali müügi pealt. Maksusoodustuse kehtestamine erametsaomanikele elavdab füüsiliste isikute metsade raiet ja kokkuvõttes toob maksude näol seeläbi riigile kordades rohkem tulu kui tänane maksustamine. Jätkata ning suurendada tuleb ka siseriiklike metsandustoetuste abil metsaomanike metsakasvatustööde teostamist ning metsaühistute kaudu metsaomanike ühistegevuse arendamist, samuti tagada metsanduse arengukavaga võetud eesmärkide ja kohustuste täitmist ning soodustada väheväärtusliku puidu laiemat kasutamist taastuvenergeetikas. Eestis on eraomand taastatud juba üle kahekümne aasta tagasi, aga nii mõneski valdkonnas on seadusruumis eraomandi kaitsele veel tõsiseid vajakajäämisi. Teadlike omanike olemasolu, keda metsaomanike näol on ligi 110 000 kodanikku, on kindlasti meie riigi julgeoleku ja demokraatia huvides. Et need inimesed oleks jätkuvalt huvitatud omanikud olema, siis on oluline, et riik kaitseks eraomandit ja meil oleks õiguskindlus."

Eesti Erametsaliidu juhatuse aseesimees Mikk Link lisab: "Oluline on, et uus valitsusliit peab metsaühistuid oluliseks partneriks metsaomanike majandustegevuse hoogustamisel. Meil on Eestis ca 110 000 erametsaomanikku ja läbi metsaühistu on neil kõigil olemas kindel tugi metsatööde teostamisel ning seeläbi tagatud erametsade järjepidev jätkusuutlik majandamine. Metsaühistu tugisüsteem on läbi teinud suure arengu. Metsaühistutega on tänaseks liitunud juba üle 10 000 metsaomaniku. See on ühistute aastatepikkuse selgitustöö ja otstarbekalt suunatud toetuste vili, et omanikud on hakanud metsade eest rohkem hoolitsema: metsa istutamise mahud on viimastel aastatel mitmekordistunud ning terve ja elujõulise metsa kasvamiseks vajalikke hooldusraieid tehakse kordades enam."

Eesti Erametsaliidu ettepanekutega metsanduse arendamiseks saab tutvuda SIIT.

Allikas: Eesti Erametsaliidu 16.11.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.