Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Leedu päritolu saastunud vorste Eestisse teadaolevalt tarnitud pole (2016-11-15 17:23:35)

Eelmisel nädalal Läti turult avastatud ohtliku bakteriga saastunud Leedu päritolu suitsuvorstide partii pole Veterinaar- ja Toiduametile teadaolevalt Eestisse tarnitud.

Möödunud reedel edastas Läti Veterinaar- ja Toiduamet rahvusvahelise kiirhoiatussüsteemi RASFF vahendusel teate, et Leedu päritolu lihatootja Biovela valmistatud Majas Desa suitsuvorstides on tuvastatud ohtlik E. Coli bakter, mis võib põhjustada kõhulahtisust, mistõttu tuleb need müügilt eemaldada. Teates nimetatud partiid pole Eestisse teadaolevalt tarnitud.

Saastunud vorstide säilivusaeg on 22. jaanuar 2017 ning triipkood 4770118401377.

Teade puudutab ühte partiid kogukaaluga 80,27 kilogrammi.

Taust:

· Ohtliku toidu ja sööda leviku vältimiseks on loodud toidu ja sööda kiirhoiatussüsteem RASFF (Rapid Alert System for Food and Feed).

· Süsteemi kuuluvad kontaktpunktid kõikides RASFFi liikmesriikides, liikmesorganisatsioonides ja Euroopa Komisjonis, kes vahetavad teavet terviseriskide kohta. Tööle on rakendatud ööpäevaringne teenus, mis tagab kiireloomuliste teadete edastamise, vastuvõtmise ja neile vastamise võimalikult lühikese ajaga.

· Veterinaar-ja Toiduamet kuulub RASFF kiirhoiatus süsteemi võrgustikku, mille kaudu edastatakse operatiivselt informatsiooni, kui liikmete turule on jõudnud mõni toidupartii, mille puhul on täheldatud mõni tervist ohustav mõju.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti 15.11.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.