Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister osaleb EL põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumisel (2016-11-14 12:48:26)


Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb 14.-15. novembril Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogul.

Ministrite nõukogus arutatakse täna ja homme Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tulevikku pärast aastat 2020, kavandatavate kaubanduslepingute mõju liikmesriikide põllumajandussektorile, põllumajandusteaduse rahastamise võimalusi Euroopa Liidu tasandil ning toidusektori tarneahela osapoolte vaheliste ebaausate kauplemistavade küsimusi.

"Jaekaubanduse kontsentreerumine on paljudes liikmesriikides viinud olukorrani, kus toidutarneahelas on kaubandusel võrreldes toidutööstuste ja põllumajandustootjatega oluliselt tugevam läbirääkimiste positsioon ning see võimaldab kasutada ebaausaid kauplemistavasid teiste osapoolte survestamiseks," ütles maaeluminister Urmas Kruuse. "Nii ongi mitmed liikmesriigid võtnud ebaausate kauplemistavade ohjeldamiseks kasutusele erinevad siseriiklikud meetmed. Vajame Euroopa Liidu tasandil ühtset lähenemist, et ennetada erinevatest siseriiklikest regulatsioonidest tuleneva ebavõrdse konkurentsi tekkimist liikmesriikide vahel."

Minister lisas, et ebaausate kauplemistavadega võitlemine toidutarneahelas on ka osa põllumajandussektori turukriisi lahendamisest. "Kriisi saab pikaajaliselt lahendada vaid edukam müügitegevus, kuid selleks peab olema tagatud tasakaalustatud ja õiglane kauplemiskeskkond," ütles Kruuse.

Maaeluministrit saadavad nõukogul toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomase Kevvai, põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban, kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ning eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Madis Pärtel.

Allikas: Maaeluministeeriumi 14.11.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.