Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
VTA ja KKI sõlmisid koostöölepingu järelevalvetegevuste tõhustamiseks (2016-11-08 12:16:47)

Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) peadirektor Indrek Halliste ning Keskkonnainspektsiooni (KKI) peadirektor Peeter Volkov allkirjastasid koostööleppe, mis sätestab ühistegevused ning jagab ära järelevalvetegevuste vastutusalad kala käitlemisel.

Koostööleping sõlmiti selleks, et tõhustada järelevalvet kalapüügi ning kala ja kalatoodete käitlemise seaduslikkuse üle. Veterinaar- ja Toiduameti peadirektor Indrek Halliste sõnul on ametil Keskkonnainspektsiooni tegevusega mitmeid kokkupuutepunkte ning koostöö aitab mõlemal poolel paremini oma ülesandeid täita. "Koostööleping aitab takistada inimeste ja loomade tervisele ohtlike ning nõuetele mittevastavate kalatoodete sattumist Eesti ja Euroopa Liidu territooriumile," ütles Halliste.

"Koostöö eesmärgiks on eelkõige bürokraatia vähendamine, see tähendab, et riik tülitaks oma kontrollidega kodanikku võimalikult vähe. Samas aitab see riigiasutustel ressurssi kokku hoida," märkis Keskkonnainspektsiooni peadirektor Peeter Volkov.

Lepingus lepiti kokku, et alates 1. jaanuarist 2017 teostab KKI järelevalvet kala ja selle käitlemise nõuetele vastavuse hindamisel kalalaeval ning kala lossimisel. Samuti hakkab KKI hindama kala transpordivahendi nõuetele vastavust. Mõlemad järelevalvetegevused kuulusid siiani VTA pädevusalasse.

Alates 1. jaanuarist 2017 teostab VTA järelevalvet seni KKI pädevusalas oleva kala töötlemisettevõtte ja kala jaemüügiga tegelevate ettevõtete kala päritolu tõendavate dokumentide osas ning kala vastavuse hindamist kehtestatud alammõõdule.

Koostööleppes on olulisel kohal informatsiooni vahetamine, mis tähendab nii andmebaasides oleva info jagamist kui ka teise lepingupoole teavitamist võimalikest õiguserikkumisest. Vajadusel viiakse läbi ühisoperatsioone laevade ja kalatöötlemisettevõtete kontrollimiseks.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti, Keskkonnainspektsiooni 08.11.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.