Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister sõitis visiidile Hiina Rahvavabariiki (2016-11-04 07:34:26)


Maaeluminister Urmas Kruuse viibib 4.-7. novembrini ametlikul visiidil Hiina Rahvavabariigis Kunmingis, kus osaleb Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide põllumajanduskaubanduse ja majanduskoostöö foorumil. Kavas on ka kohtumine Hiina põllumajandusminister Han Changfuga.

Minister Urmas Kruuse sõnul on visiidi peamine eesmärk riikidevaheliste suhete arendamine, et luua eeltingimused Hiina turu järkjärguliseks avamiseks Eesti toidutootjatele. "Osalemine Kunmingis toimuval 16+1 formaadi kohtumisel Hiina ning Kesk- ja Ida-Euroopa riikide vahel on Eesti jaoks oluline ennekõike infovahetuse seisukohalt. Kohtumisel on laual mitmed ettepanekud riikidevahelise põllumajanduskoostöö süvendamiseks. Eesti näeb seni kasutamata potentsiaali eelkõige põllumajandussaaduste kaubanduse ja teaduskoostöö vallas," ütles minister Urmas Kruuse.

Laupäeval, 5. novembril on kavas Maaeluminister Urmas Kruuse ja Hiina põllumajandusminister Han Changfu kahepoolne kohtumine. Kohtumisel tehakse kokkuvõtteid senisest Eesti ja Hiina ametkondade koostööst, kavas on leppida kokku tulevastes kohtumistes ning edasise koostöö põhieesmärkides aastateks 2017-2018.

Minister Urmas Kruuse külastab ka samal ajal Kunmingis toimuvat Hiina 14. rahvusvahelist põllumajandus-kaubandusmessi ning sealset Eesti stendi, kus nelja päeva jooksul esitletakse messikülastajatele ja piirkonna ostujuhtidele Eesti toitu.

Ministrit saadavad visiidil Maaeluministeeriumi kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ja välissuhete osakonna peaspetsialist Galina Jevgrafova.

Allikas: Maaeluministeeriumi 04.11.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.