Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaagentuur tutvustab Sindi paisu värskelt valminud põhiprojekti (2016-11-02 15:46:55)


Homme, 3. novembril kell 16.00 - 17.30 on kõik Sindi paisu tulevikust huvitatud oodatud Sindi seltsimajja, kus tutvustatakse paisu põhiprojekti tehnilisi lahendusi ning edasisi tegevusi projekti "Pärnu jõestiku elupaikade taastamine" raames.

"Sellest ajast on hulk vett mööda Pärnu jõge Liivi lahte voolanud, kui avalikkus sai teada, et riik on omandanud Sindi paisu. Nüüd on põhjust teatada, et insenerid on valmis tutvustama tehnilisi lahendusi kalade rände võimaldamiseks. Loodan, et kokku tulevad huvilised saavad rahulolevalt noogutada, meie aga tegijad hangitud ning töödega pihta hakata, et see kaladele ja ka kalameestele meelepärane tegu lõpusirgeni viia," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Ligikaudu aasta tagasi sõlmisid keskkonnaagentuur ja ühispakkujad Eesti Veeprojekt OÜ ja Inseneribüroo Urmas Nugin OÜ lepingu, et alustada Sindi paisu avamislahenduse projekteerimisega. Tänaseks on valminud põhiprojekt koos kõigi vajalike eeluuringute ja mõõdistustega - Sindi paisule on projekteeritud kalade üles- ja allavoolu rändeid tagav tehniline lahendus. Projekti kohaselt likvideeritakse paisu betoonosa ja kujundatakse ümber loodusilmeliseks tehiskärestikuks, muu hulgas on tagatud Sindi väliujula säilitamine.

"Projektiga kavandati terviklahendus, mis ehitustööde lõppedes tagab parima lahenduse keskkonna aspektist, kuid on ka kogukonna huve arvestav ning esteetiliselt nauditav," lausus keskkonnaagentuuri projektijuht Külli Tammur ning lisas, et projektlahendust tutvustab peaprojekteerija Meelis Viirmaa, kes on antud valdkonnas üks Eesti hinnatumaid.

Pärnu jõe suudmest 14 km kaugusel asuv Sindi pais tõkestab (pool)siirdekalade ränded ligi 90%-le kude- ja kasvualadest, olles suurimaks probleemiks Pärnu jõestiku ja lahe kalavarudele. 2015. aasta aprillis ostis riik Sindi paisu ja keskkonnaagentuuri juhtimisel alustati kärestiku projekteerimisega. Sindi paisu kaladele läbipääsetavaks tegemine on osa projektist "Pärnu jõestiku elupaikade taastamine", mida kaasrahastatakse Ühtekuuluvusfondist.

Allikas: Keskkonnaagentuuri 02.11.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.