Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Talunikud pakuvad täna Tallinnas Tammsaare pargis linnarahvale piima (2016-10-31 07:58:58)


Täna keskpäeval toimub Tallinnas Tammsaare pargis piimakuud kokkuvõttev üritus, mille käigus pakuvad Eesti piimakarjakasvatajad linnarahvale ehtsat talupiima ning alla kirjutatakse kokkulepe Eesti piima sihtkapitali loomiseks.

Tammsaare pargis toimuva ettevõtmisega tõmmatakse joon alla üleriigilistele piimatalgutele, mille eesmärgiks oli väärtustada kodumaist piimatootmist ja toetada Eesti piimatootjaid.

"Kutsume veel tänase päeva jooksul kõiki eestimaalasi osa võtma piimatalgute finaalist ning kodus, koolis või töö juures pöörama erilist tähelepanu piimatoodete tarbimisele ning sellest ka Facebookis foto abil teistele teada andma kasutades pildi juures märksõna #piim," ütles Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.

Täna kell 12-13 pakuvad Tallinnas Tammsaare pargis linnarahvale oma lehmade piima Kaja Piirfeldt Remmelgamaa talust Anijalt, Siim Riisenberg Kehtna Mõisast ning Ly Kivikas Kärdi farmist Kaismast. Seal samas allkirjastavad Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus ja Maxima Eesti ostudirektor Kristina Mustonen Eesti piima sihtkapitali asutamiskokkuleppe.

SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fondi juurde loodava Eesti piima sihtkapitali eesmärk on toetada Eesti piimatootjatele vajalike teadus-arendustegevuste läbiviimist ning seeläbi aidata kaasa Eesti piimatootjate jätkusuutlikule arengule nii kodu- kui välisturgudel.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 31.10.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.