Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Innovatsiooni maamajanduses hakatakse tunnustama Bergi preemiaga (2016-10-29 12:07:49)

Maaeluministeerium, MTÜ Eesti Rukki Selts ja Sangaste vallavalitsus kuulutavad välja konkursi Friedrich Georg Magnus von Bergi nimelise innovatsioonipreemia laureaadi leidmiseks. Kandidaate saab esitada kuni 15. detsembrini.

"Keeruline aeg põllumajandussektoris on selgelt näidanud, et tootmisest ja tooraine müügist üksi ei piisa. Et oma toodangust väärilist hinda saada, tuleb pidevalt otsida uusi võimalusi toodangu väärindamiseks ning uusi turustamisviise, et olla oma tootega turul esimene," ütles maaeluminister Urmas Kruuse. "Riigi poolt toetame maaelu arengukava uuel eelarveperioodil innovatsiooni põllumajanduses läbi mitmete meetmete - nii investeeringuid uutesse tehnoloogiatesse kui toidutootjate ja teadlaste koostööd uute innovatiivsete lahenduste väljatöötamisel. Uue algatusena kutsume ellu Bergi nimelise innovatsioonipreemia, et kõige leidlikumaid ja uuenduslikumaid maamajanduses rakendatavaid praktikaid esile tõsta."

Krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi nimelise innovatsioonipreemiaga tunnustatakse maamajandussektori edendajaid, kes on loonud uuenduslikke tooteid ja teenuseid või kelle tegevus innustab kasutama innovaatilisi lahendusi ja praktikaid.

Sangaste vallavanema Kaido Tambergi sõnul on innovatsioonipreemia nimetatud krahv Bergi nimeliseks, kuna tegemist oli omas ajas silmapaistva novaatori ja leiutajaga, kelle tegevuse mõju ulatub tänapäevani. "Berg on eelkõige tuntud kui Sangaste rukki aretaja, kuid tegelikult oli tema kui teerajaja panus maamajanduse arengusse sordiaretusest oluliselt laiema haardega, alates hobuste ja jahikoerte tõuaretusest lõpetades karpkalakasvatuse arendamisega," ütles Kaido Tamberg. "Samuti oli ta mitmete uute tehnoloogiate kasutuselevõtja ja laiemale avalikkusele tutvustaja."

Preemia väljaandjateks on MTÜ Eesti Rukki Selts, Sangaste Vallavalitsus ja Maaeluministeerium.

"Teadaolevalt on "Sangaste" vanim rukkisort, mis on senini tootmises. Hea talvekindluse ja suure tera tõttu on seda kasutatud sordiaretuse lähtematerjalina paljude sordiaretajate poolt maailmas," ütles Eesti Rukki Seltsi juhatuse esimees Leonhard Puksa . "See on näide innovatsioonist, mis on elujõuline tänaseni. Samas näeme pidevalt uudseid lahendusi maamajanduses ka kaasajal. Nende leidmiseks ja tunnustamiseks ootame nii üksikisikuid kui organisatsioone esitama kandidaate Bergi preemia laureaadiks."

Kandidaate saab esitada kuni 15. detsembrini e-posti aadressil eestirukkiselts@gmail.com. Preemia määratakse isikule, ettevõttele või asutusele, kelle poolt on välja töötatud või juurutatud uudne maamajandussektoris või maamajandussektori saaduste töötlemisel rakendatav lahendus.

Preemia suurus on vähemalt 1000 eurot. Preemia laureaat kuulutatakse välja ja antakse üle Sangastes krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi sünniaastapäeva nädalal veebruaris 2017.

Krahv Freidrich Georg Magnus von Bergi innovatsioonipreemia statuutAllikas: Maaeluministeeriumi, MTÜ Eesti Rukki Seltsi, Sangaste Vallavalitsuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.