Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnahariduse konverentsil arutletakse, kuidas õpetada Z-generatsiooni noori (2016-10-24 12:26:40)

Keskkonnaamet korraldab 26. oktoobril 2016 Tartus Dorpati konverentsikeskuses konverentsi "Keskkonnahariduse väljakutsed muutuvas maailmas", mille tänavune fookus on Z-generatsiooni õpetamisel.

Keskkonnaamet jätkab viimastel aastatel välja kujunenud keskkonnahariduse konverentside tava, mis aitab tutvustada arenguid keskkonnahariduse vallas ning hoida ja arendada koostöövõrgustikke.

"Tänavusel konverentsil arutleme, millised on keskkonnahariduse väljakutsed kiiresti muutuvas maailmas ning kuidas tuleks õpetada erinevaid põlvkondi, et õpetatust ka reaalses elus kasu oleks. Kindlasti saavad oma arvamust avaldada ka noored, Z-generatsiooni kuuluvad keskkonnahuvilised, andes tagasisidet, milliseid õppemeetodeid nemad eelistavad ja mis on neile teadmiste omandamisel oluline," lausus Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Z-generatsiooniks peetakse 1997. aastal ning hiljem sündinud noori, keda eristab eelmistest põlvkondadest suurem eneseteadlikkus ning soov olla osa suurest ökosüsteemist ja seda ka ise parandada ning täiustada. Z-generatsiooni esindajad saavad kiiremini täiskasvanuks kui eelnevad põlvkonnad ning nad eelistavad traditsioonilistele lapsepõlve mängudele ja õppevahenditele elektroonilisi vidinaid (nutitelefone, tahvelarvuteid ja arvuteid).

Tartu Ülikooli Haridusuuenduskeskuse juhataja Anzori Barkalaja jagab konverentsil soovitusi, kuidas õpetada Z-generatsiooni kuuluvaid noori ning millega pälvida ja hoida nende tähelepanu.

Konverentsil on võimalik tutvuda ka keskkonnahariduslike õppevahendite ja -kirjanduse pakkumistega ning vahetada kogemusi teiste kolleegidega.

Konverentsil osalevad üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajad, koolijuhid, keskkonnahariduskeskuste töötajad, tudengid ja teised huvilised.

Kõrge huvi tõttu täitusid kohad konverentsile vaid kolme päevaga,. Selleks, et konverents jõuaks siiski kõigi huvilisteni, korraldame sündmusest videoülekande, mida on võimalik jälgida aadressil www.uttv.ee. Samuti on kõiki ettekandeid võimalik hiljem järele vaadata keskkonnahariduse portaalist.

Täpsem konverentsi päevakava on leitav Keskkonnaameti kodulehelt. Keskkonnasõbralikku võimalust konverentsile jõudmiseks pakub Elron.

Keskkonnaamet on korraldanud keskkonnahariduse konverentse alates 2009. aastast.Allikas: Keskkonnaameti 24.10.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.