Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rahvusvaheline Valuutafond (IMF): Eestis tuleks tööjõumakse veelgi langetada (2016-10-22 08:33:31)


Riigikogu rahanduskomisjoni ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF-i) delegatsiooni 21.10.2016 kohtumisel Toompeal arutati, kuidas parandada Eesti riigi ning majanduse konkurentsivõimet.

“Majanduskasvu soodustavate sammudena on oluline osa riigi poolsetele investeeringutel ja tööjõumaksude alandamisel,” ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer. „Sotsiaalmaksu langetamise ning maksuvabatulu tõusuga on järgmise aasta eelarves arvestatud.“

„IMFi delegatsiooni juhi Christoph Klingeni hinnangul peaks tööjõumakse aga veelgi rohkem langetama. See suurendaks ettevõtete konkurentsivõimet ning leevendaks töötajate poolset palgasurvet,” lisas Holsmer. „IMF näeb ühe väljakutsena kvalifitseeritud tööjõu puudumisega tegelemist ning toetab riigisektori efektiivsemaks muutmist nii haldusterritoriaalse kui ka avaliku sektori reformiga laiemalt.”

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon arutab oma iga aastase külaskäigu ajal riigi ja erasektori esindajatega Eesti majanduspoliitikat ning majanduse olukorda. Kohtumisel Riigikogus andis Holsmer ülevaate järgmise aasta riigieelarve koostamise alustest ja maksupoliitilistest valikutest. Ta tõi esile eelarve kolm prioriteeti – majanduskasvu suurendamine, riigikaitse kulude kasv ja lastega perede toetamine.

“Lisaks tööjõumaksude langetamise vajadusele on IMFi esindajate tähelepanu keskmes Eesti ettevõtete konkurentsivõime kasvatamine,” lisas Holsmer. „Eesti vaade paljuski kattub IMFi nägemusega nii majanduse hetkeolukorrast kui ka väljakutsetest tulevikus. Võti on meie ettevõtete tootlikkuse tõstmine ning ekspordivõimekuse kasvatamine.”

Tänasel kohtumisel osalesid lisaks Remo Holsmerile veel rahanduskomisjoni liikmed Martin Helme ja Aivar Sõerd.

Poolteist nädalat kestva visiidi ajal on valuutafondi esindajatel rida kohtumisi valitsuse ja Riigikogu liikmetega, Eesti Panga ja Finantsinspektsiooni juhtide ja analüütikutega. Samuti on kohtumised kommertspankade ja eraettevõtete juhtide ning mitme ameti esindajatega.

Visiidi kokkuvõtte esitab IMFi neljaliikmelise delegatsiooni juht Christoph Klingen esmaspäeval, 24. oktoobril Eesti Panga muuseumis toimuval pressikonverentsil.

Allikas: Riigikogu

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.