Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Toitlustajate ökomärk soodustab mahetooraine kasutamist (2016-10-20 18:25:09)

Mahetoidusektoris tuleb tootmise arendamise kõrval senisest enam keskenduda mahetoodangu töötlemisele ja mahedana müümisele, leidsid täna Maaeluministeeriumis toimunud mahepõllumajanduse arengukava 2014-2020 hindamise seminaril osalenud mahetootjad ja eksperdid. Järgmisest aastast kasutusele võetav toitlustajate ökomärk lihtsustab mahetooraine kasutamisele viitamist ja soodustab mahetooraine kasutamist toitlustusettevõtetes.

Nii mahepõllumajandusliku maa pind kui mahetootjate arv on Eestis aasta-aastalt kasvanud, samuti on pidevalt kasvanud mahetöötlejate arv.

"Mahesektori oluline arenguvõimalus on tuleval aastal kasutuselevõetavas toitlustajate ökomärgis, mis lihtsustab toitlustusettevõtetes mahetooraine kasutamisele viitamist ja parandab mahetoidu kättesaadavust," ütles Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu. "Mahetooraine laialdasem kasutamine toitlustuses võimaldab kasvatada mahetoodangu kodumaist tarbimist ja tootjatel oma toodangust paremat hinda saada. Kokkuvõttes on sellest võita kõigil osalistel mahetoidu tarneahelas."

Maaeluministeeriumis toimunud arengukava hindamise seminaril anti ülevaade mahetootmise, töötlemise ja toitlustamise ja turustamise hetkeseisust, mahepõllumajanduse valdkonna teadmussiirde pikaajalise programmi rakendamise hetkeseisust ning kavandatavatest muudatustest seadusandluses.

Mahepõllumajanduse arengukava 2014-2020 eesmärk on mahepõllumajanduse konkurentsivõime parandamine ja kohaliku mahetoidu tarbimise suurendamine. Arengukava seab eesmärgiks kasvatada mahepõllumajandusliku maa pinda 2020. aastaks 180 000 hektarini, mahetoodangu regulaarsete tarbijate osakaalu 20 protsendini elanikkonnast ning Eestis töödeldud mahetoodangu ekspordi kolmekordse kasvu.

Kohtumisel osalesid mahetootjate, Põllumajandusameti, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti, Eesti Taimekasvatuse instituudi, Veterinaar- ja Toiduameti, SA Eesti Maaülikooli Mahekeskuse, Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutuse, Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskuse ning Mahetootjate Jõu- ja Nõukoja esindajad.Allikas: Maaeluministeeriumi 20.10.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.