Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tallinnas toimus sigade Aafrika katku teemaline koolitus (2016-09-23 08:18:42)


Eesti veterinaararstid ja loomatervishoiu spetsialistid osalesid Tallinnas Euroopa komisjoni korraldatud BTSF (Better training safe food) sigade Aafrika katku alasel koolitusel.

"Koolituse eesmärk oli jagada teiste riikide praktilisi kogemusi sigade Aafrika katku ennetus- ja tõrjemeetmete rakendamisel. Ettekanded puudutasid sigade Aafrika katku puhul olulisi bioohutuse meetmeid, samuti metssigade populatsiooni seiret ja kontrolli," ütles Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu osakonna juhataja Maarja Kristian.

Koolitus andis kuulajatele viimaseid teadmisi haiguse iseloomu ja leviku kohta. Teaduse poolelt uuritakse jätkuvalt haiguse esinemist, levikut ning sellega seotud riskitegureid nii metssigade- kui ka kodusigade populatsioonis.

Kui tavapäraselt osaleb BTSF koolitustel inimesi kõikjalt Euroopa Liidust, siis see koolitus oli suunatud vaid Eesti veterinaararstidele, kes on seotud sigade Aafrika katku tõrjega.

Koolitusel osalesid Veterinaar- ja Toiduameti loomatervishoiu spetsialistid, volitatud veterinaararstid ja suuremaid seafarme teenindavad veterinaararstid. Lektoriteks olid sigade Aafrika katku eksperdid, kes on teemaga tegelenud aastaid.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.