Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti lihatoodete potentsiaalsed eksporditurud kaardistatakse (2016-09-15 17:36:43)

Riik ja ettevõtjad kaardistavad potentsiaalsed uued eksporditurud, kuhu saaks lähiaastatel alustada Eesti lihatoodete eksporti.

"Määratleme koostöös Eesti lihasektoriga ettevõtjaid lähitulevikus huvitavad uued turud ja hakkame järk-järgult otsima võimalusi, kuidas Eesti toodanguga nendele turgudele jõuda," ütles Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.

Täna Maaeluministeeriumis toimunud kohtumisel osalesid toiduettevõtjad, põllumajandussektori esindusorganisatsioonid ning Veterinaar- ja Toiduameti ning Maaeluministeeriumi esindajad. Ministeerium tegi ülevaate sihtturgudest, mis võiksid olla lihaekspordiks atraktiivsed, kuid mille avamiseks on vaja täiendavat tegevust ametkondade tasandil. "Samuti tuleb panna tähtsuse järjekorda need turud, mis nõuavad eelnevalt ulatuslikku nõuete kooskõlastamist," lisas Gorban .

Asekantsler ütles, et pärast ettevõtjatega konkreetsete turgude kokkuleppimist saab riigi tasandil hakata fokusseeritult suhtlema teiste riikide ametiasutustega. "Eesti on väike riik ja peame oma ressursse täpselt suunama. Koostöös ettevõtjatega peab valmima pikaajaline plaan, mille järgi hakatakse uute turgudega tegelema," lisas Marko Gorban.


Allikas: Maaeluministeeriumi 15.09.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.