Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Euroopa Liidu peaveterinaarid tihendasid Slovakkias koostööd (2016-09-14 13:37:58)

Möödunud nädalal kohtusid Slovakkias Euroopa Liidu liikmesriikide peaveterinaararstid, et arutada mitmeid toidu- ja veterinaaria valdkonna teemasid.

Ühe olulisema teemana arutati Maailma Loomatervise Organisatsiooni (OIE) tegevuses osalemist. Selles osas koordineerisid liikmesriigid oma seisukohti. OIE töötab välja rahvusvahelised standardid elusloomade ja loomse toiduga kauplemiseks, standardid loomade heaolule, veterinaarharidusele ning kehtestab laboratoorsed uurimismeetodid loomade nakkushaiguste diagnoosimiseks. Samuti haldab keskset andmebaasi loomataudide esinemise kohta liikmesriikides ning vahendab 24 tunni jooksul info ohtlike loomataudide diagnoosimisest. OIE on oma fookusesse võtnud ka toidupettused.

Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on pärast 2013. aastal puhkenud hobuselihaskandaali toidupettuste probleemi hakatud Euroopas järjest enam teadvustama. "Toidutehnoloogia kiire arenguga on tekkinud uued pettuse võimalused ning raskusi lisab toidu internetimüük. Seetõttu järeldati kohtumisel, et toidupettuste õigeaegsel tuvastamisel on koostöö äärmiselt tähtis nii liikmesriikide kui rahvusvahelisel tasemel, aga ka kolmandate riikidega ning ekspertgrupid teevad selle nimel tööd" ütles Kalda.

Kohtumisel arutati veel mitmeid teemasid, sealhulgas veterinaarravimite olukorda, peaveterinaararstid jagasid kogemusi ja soovitusi Euroopa kaguosast leviva veiseliha sektorit ohustava nodulaarse dermatiidi vaktsineerimiskava osas ning arutlesid reguleerimata saadetiste piirikontrolli probleemide üle.

Euroopa Liidu peaveterinaararstide töögrupi kohtumine toimus 6. - 9. septembril Slovakkias. Järgmine kohtumine toimub 12. oktoobril Brüsselis.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti 14.09.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.