Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikooli mahepärastlõunal räägitakse mahetoidust ja selle kasvatamisest (2016-09-05 14:12:46)


Esmaspäeval, 5. septembril algusega kell 15.00 toimub Eesti Maaülikooli mahekeskuses mahepärastlõuna, kus tutvustatakse maaülikoolis läbiviidavaid katseid ning jagatakse näpunäiteid mahetoidu kasvatamiseks.

Eesti Maaülikooli projektijuht Elen Peetsmann selgitas, et t aimekaitsevahendite kasutus on tõusutrendis ja nende jääke leidub nii vees, mullas kui ka toidus: "Kahjuks kasutavad inimesed ka oma koduaedades erinevaid pestitsiide väga kergekäeliselt, just seetõttu tutvustame mahepärastlõunal maaülikooli katsete põhjal, kuidas oma koduaias võimalikult keskkonnasõbralikult toimetada ning hoida elurikkust, sh tolmeldajaid putukaid."

Mahepärastlõunal jagatakse kasulikke nippe mahetoidu kasvatamiseks, tasuta saab kaasa korjata maheaia õunu - moosiks, mahlaks või lihtsalt söömiseks. Ringkäiku viib läbi professor Anne Luik.

Mahepärastlõuna toimub Tõnissoni majas, mis asub Viljandi ringil Eerikal kohe pärast linnapiiri paremat kätt pargis. Kohale saab liinibussiga nr 7, peatus Eerika.

Asukohakaart: http://mahekeskus.emu.ee/uldinfo/kontakt/

Allikas: Eesti Maaülikooli 05.09.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.