Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister osaleb EL põllumajanduspoliitika tuleviku teemalisel kohtumisel (2016-09-02 11:24:44)


Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb täna Prantsusmaa põllumajandusministri kutsel toimuval Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tuleviku teemalisel arutelul.

Põllumajandusministrite kohtumisel keskendutakse Euroopa Liidu ühisele põllumajanduspoliitikale pärast aastat 2020. "Kindlasti peab paranema Euroopa Liidu valmisolek põllumajandusega seotud kriisideks ja põllumehele tuleb anda mõjusamad tööriistad sellega võitlemiseks," ütles maaeluminister Urmas Kruuse . "Tugevnema peab orienteeritus turule ja toetused peavad aitama kaasa konkurentsivõime suurendamisele avatud turu tingimustes ning toidutootja positsiooni parandamisele tarneahelas. Praegu saab põllumees liiga väikse osa oma toodangu lõpphinnast," lisas Kruuse.

Ministri sõnul tuleb kõne alla ilmselt ka võimalik Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust ja selle mõju ühisele põllumajanduspoliitikale. "Kui Suurbritannia peaks lahkuma Euroopa Liidust, siis on sellel kindel mõju ühenduse eelarvele ja seeläbi kogu Euroopa Liidu ühisele põllumajanduspoliitikale," ütles maaeluminister Urmas Kruuse. "See võib tähendada tulevikus survet ka põllumajandustoetuste vähenemiseks."

Ministrit saadavad kohtumisel kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Olavi Petron ning põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.

Allikas: Maaeluministeeriumi 02.09.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.