Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Seakatkuga nakatunud nelja farmi kahjutaotlused jäeti rahuldamata (2016-09-01 12:10:25)


Tänavu kuuest seakatku nakatunud farmist on neli esitanud Veterinaar- ja Toiduametile (VTA) taotluse tekkinud kahjude hüvitamiseks, mida ei rahuldatud bioohutuse nõuete puuduliku täitmise tõttu. Ühel juhul pole taudijuhtumi kahju hüvitamise taotlust esitatud ning teisel juhul menetlus kestab.

"Oleme oma ametnike ja Eesti Maaülikooli teadlaste abiga kindlaks teinud, et nendes farmides esines olulisi puudusi bioohutuse meetmete rakendamisel, mille tõttu nakkus sigadele levis," ütles VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda.

"See kinnitab veelkord, et taudi ärahoidmiseks ei taandu bioohutuse meetmete järgimine üksnes seakasvatushoone vastavusse viimisele ning bioohutuskava koostamisele, vaid eeldab loomapidajalt igapäevast hoolsust, et rakendatavad meetmed ka reaalselt ja tulemuslikult toimiksid," rõhutas Kalda.

Taudipuhangu korral farmis on võimalik saada kompensatsiooni vaid nendel seakasvatajatel, kes on kõiki bioohutuse nõudeid täitnud. "Taudipuhangust tekkinud kahjude hüvitamiseks on omanikul võimalus esitada taotlus Veterinaar- ja Toiduametile, kes analüüsib ja otsustab, kas taotlus täidetakse ja siinjuures on põhitingimuseks bioohutusnõuete täitmine," lisas Kalda.

Kui taotlus rahuldatakse, määratakse kahju suurus looma väärtuse alusel. Lisaks arvestatakse seadme, sööda, pakkematerjali ja loomsete saaduste puhul nende tegelikku väärtust. Hüvitise taotlust ei rahuldata, kui taotleja on loomataudi tõrjeks rakendatavaid meetmeid ja nõudeid eiranud või rikkunud.

Sel aastal on sigade Aafrika katk diagnoositud kokku kuues farmis. Taotluse loomatauditõrjega seotud kahju hüvitamiseks esitas kolm Jõgevamaa kodumajapidamist, kus oli kokku 16 siga, ning üks Lääne-Virumaal asuv farm, kus oli 4300 siga.

Allikas: Veterinaar- ja Toiduameti 01.09.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.