Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kõige kõvem pritsumees töötab Tõrvas (2016-08-23 15:57:31)


Reedel Valklas toimunud võistluse Pritsumees 2016 võitis Tõrva komandopealik Alor Kasepõld, kes võitis sama võistluse juba neljandat korda.

Alor Kasepõld. Foto autor: Martti Parve/Päästeamet

Võidud noppis Kasepõld ka aastatel 2012, 2013 ja 2014. Esikolmik pärines tervikuna Tõrvast - teiseks tuli samuti Tõrvat esindanud Rõngu vabatahtlik Mihkel Luht ja kolmandaks Tõrva komando meeskonnavanem Kristjan Mikk.

Eritunnustuse pälvis Räpina komando päästja Mari Plaado, kes ainsa naisena võistlusest võrdselt meestega osa võttis.

Mari Plaado. Foto autor: Martti Parve/Päästeamet

"Need on tugevad mehed ja naised, kes julgevad võistlema tulla, sest tegu on füüsiliselt väga raske võistlusega, mis eeldab vastupidavust, jõudu ja oskust oma jõuvarusid jagada. Seetõttu on eriti kiiduväärt Mari Plaado osavõtt," rääkis võistluse Pritsumees 2016 peakohtunik, Lõuna päästekeskuse juht Mart Haljaste.

Ka meeskondlikult pani Pritsumehe võistluse kinni Tõrva, teiseks tuli Viljandi komando ning kolmandaks Mustvee päästekomando võistkond.

Tunnustusi jagatakse ühtekokku üheksa: individuaalarvestuses kolme vanuseklassi parimad, nelja ala parimad ja üldvõitja ning meeskondlik võit.

Pritsumehe võistlusel võetakse mõõtu neljal alal: voolikuharjutus, elupäästeharjutus, torniharjutus ja päästja takistusjooks. Igal võistlejal tuli alad läbida järjest nii, et iga ala start algas eelmisest 10 minutit hiljem.

Pritsumehe võistlus toimus tänavu 18. korda. Tegemist on eelkõige individuaalse võistlusega erinevalt Eliitkomandost, kus võisteldakse meeskondlikult.

Fotol: Pritsumeeste esikolmik vasakult lugedes - Mihkel Luht, Alor Kasepõld ja Kristjan Mikk. Foto autor: Martti Parve/Päästeamet

Allikas: Päästeameti 23.08.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.