Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Parim metsamajandaja 2016 on Rain Ajaots Harjumaalt (2016-08-22 10:09:40)


20. augustil kuulutati Nakatu Turismitalus toimuval metsamajandajate kokkutulekul välja Parim metsamajandaja 2016. Austava tiitli sai tänavu Rain Ajaots Harjumaalt.

Konkursil anti lisaks välja neli eriauhinda:

Karo Mets- Tubli metsakasvataja

Heli Vahing- Tubli talukultuuri hoidja

Merit Kvatš - Tubli tulevikku vaataja

Agu Takis - Kogukonda hoidev metsaomanik

Eesti Erametsaliidu korraldatav metsamajandajate konkurss viib edasi üle 20 aasta toimunud talumetsamajandajate konkursi traditsioone uues võtmes. Konkursi auhinnad, sealhulgas mootorsae võitjale, pani välja STIHL.

Kolm aastat tagasi nime muutnud konkurss on mõeldud kõigile metsaomanikele, kes majandavad oma metsi vastutustundlikult. Sel aastal osales konkursil viis metsaomanikku, kelle seas oli ka üks metsandusettevõte.

Tunnustatud metsaomanikke iseloomustab läbimõeldud tegevus ning tihe koostöö metsaühistutega. Kõik tänavused osalejad on aktiivsed metsaühistute liikmed, panustades läbi selle metsaomanike ühistegevusse.

Konkursi hindamiskomisjoni liige Aira Toss tõi välja selle, et metsamajandajate konkurss toob ilmekalt esile erinevad suunad taasisesesivumise järgses Eesti erametsanduses. "Meie riigis on tublisid metsandusettevõtteid, kus töötavad haritud metsandusspetsialistid ning tehakse läbimõelduid investeeringuid metsakasvatusse ning metsamaaparandusse ja samas on väga elujõulisi näiteid põlvkondade ülesest traditsioone austavast peremetsandusest. Rõõmu teeb see, et mõlemad suunad on leidnud ühisosa metsaühistutes."

Kokkutulnud külastasid eelmise aasta parima metsamajandaja Tõnu Mändla metsi ning tutvusid Valgamaa tormikahjudega.

Pilte parimatest metsamajandajatest saab vaadata SIIT

Lisainfo konkursil osalenud metsaomanike kohta leiate SIIT

Eesti Erametsaliit on 1992. aastal asutatud erametsaomanikke nende ühenduste kaudu ühendav ja esindav keskorganisatsioon, mis jätkab Eesti Talumetsa Liidu poolt alustatud peremetsaomanikke ühendavat tegevust.

Allikas: Eesti Erametsaliidu pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.