Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Põllumajandusmuuseumis tähistatakse rukkimaarjapäeva ilusate koerte seltsis (2016-08-13 10:10:20)

Laupäeval, 13. augusti keskpäevast alates tähistatakse Eesti Põllumajandusmuuseumis rukkimaarjapäeva. Samal ajal toimub ka Tartu rahvuslik koertenäitus .

"Rukkimaarjapäeva tähistamine on meie muuseumis juba pikaaegne traditsioon. Tahame eestlaste põlist leivavilja - rukist hoida pidevas tähelepanu keskpunktis. Eesti Toidu projekti raames külastavad meie leivaprogramme tuhanded kooliõpilased aastas ja samuti on meie muuseum üks osa Eesti rukkiteest" ütles Eesti Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild.

Rukkimaarjapäeval saavad kõik huvilised oma käega proovida rukkilõikust sirbiga ja vikatiga ning valmistada rukkivihkusid ning - hakke. Loomulikult on kohal Eesti Rukkikuningas Hans I koos Rukkirüütliga, kes annavad ülevaate Eesti rukkikasvatuse hetkeseisust. Toimuvad mitmed töötoad ning saab vaadata temaatilist filmiprogrammi. Päeva lõpetab rukkiküüni kontsert koos Lõõtsavägilastega.

Kõik külastajad on oodatud ka samal päeval muuseumi territooriumil toimuvale Tartu rahvuslikule koertenäitusele. Näitusel osaleb kahel päeval kokku üle tuhande koera, kes kuuluvad ligi sajasse erinevasse tõugu.

Rukkimaarjapäeva - 15. august - teatakse ka kui rukkiemapäev, külvimaarjapäev, rüamaarjapäev. Maarjapäevi on meil neli: paastukuu paastumaarjapäev, heinakuu heinamaarjapäev, lõikuskuu rukkimaarjapäev ja mihklikuu ussimaarjapäev. Rukkimaarjapäev on keskne rukkikülvi tähtpäev. Esmakordselt peeti rukkimaarjapäeva Eesti Põllumajandusmuuseumis 2006. aastal koostöös Eesti Rukki Seltsiga.

Rukkimaarjapäeva ajakava: http://www.epm.ee/event/rukkimaarjapaev-2/

Allikas: Eesti Põllumajandusmuuseumi 12.08.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.