Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 298. sünnipäeva (2016-07-19 11:24:43)


22. juulil tähistab Kadrioru lossi- ja pargiansambel oma 298. sünnipäeva tegevusterohke päevaga Kadriorus. Kadrioru sünnipäevapidustusi korraldavad juba 16. korda selles piirkonnas asuvad kultuuriasutused: Kadrioru Park ja Kadrioru kunstimuuseum, kellega on liitunud ka Mikkeli muuseum, Peeter I majamuuseum, Vilde muuseum ja Kadrioru lastemuuseum Miiamilla.

Päev algab juba kell 11.00 ning päeva jooksul saab nautida erinevaid kontserte, etendusi, ekskursioone ja palju muud tervele perele.

Kell 15.00 ja 18.00 saavad kõik huvilised nautida tantsuetendust “Ludo” ehk “Reis ümber maailma” Kadrioru Roosimäe nõlval. Tegemist on esietendusega ning tantsuetendus on üles ehitatud samanimelise lauamängu põhimõttele, mis algselt pärineb Indiast, aga on tuntud üle kogu maailma erinevate nimede all (Pachisi, Ludo, Fia med Knuff, Reis ümber maailma, jne). See on mäng elust ja surmast, kohtumistest, otsingutest ja leidmistest. Eesmärgiks on jõuda koju, mida see kodu siis ka ei tähenda.
 
Päeva suurkontserdi annab kell 16.00 Kadrioru Kontserdiväljakul ansambel Rock Hotel oma legendaarses headuses. Bänd on lubanud anda Kadrioru sünnipäeva väärilise kontserdi ning esitusele tuleb nii vanemat kui uuemat loomingut.

Õhtule paneb punkti kell 18.00 algav pidulik sünnipäevakontsert  Kadriorg 298. Esineb Vokaalansambel INTONACIO lugudega sarjast „Helisevad šedöövrid Kadriorus“. Korraldajaks on Eesti Kontsert. Piletid 15 € Piletilevis või tund enne algust kohapeal Kadrioru lossi peasaalis.
 
Kadrioru sünnipäevaks peetakse 22. juulit 1718, kui siia Tallinna lahe äärde saabusid Vene tsaar Peeter I ja Roomast kutsutud itaalia arhitekt Nicola Michetti, ning määrasid tulevase lossi ja pargi asukoha. Ansambel nimetati valitseja abikaasa Katariina I auks Kadrioruks (sks Catharinenthal). Kadriorg on olnud läbi aegade Tallinna kroonijuveel. Pidulikku ja uhket Rooma baroki stiilis keisrilossi ümbritses Versailles’ eeskujul rajatud purskkaevude, hekkide ja lilleparteritega regulaaraed, mis on olnud nii valitsejate kui ka kõikide Tallinna elanike lemmik puhkekoht läbi sajandite. Tänapäeval pakuvad park ja selles asuvad arvukad muuseumid mitmekülgset kultuurset meelelahutust igas vanuses inimestele. Kahe aasta pärast, 2018. aastal tähistatakse Kadrioru 300. juubelit, mille ettevalmistused juba käivad. Juubeliga seotud sündmusi ja tegemisi saab toetada juba täna, annetades Eesti Rahvuskultuurifondi Kadrioru Fondi.

Allikas: Kadrioru Park 19.07.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.