Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kruuse: Vajame üle-euroopalist abipaketti põllumajandussektorile (2016-07-15 12:16:31)

Euroopa Liidu põllumajandussektori raske turuolukorra parandamiseks on vaja üle-euroopalist abipaketti, ütles maaeluminister Urmas Kruuse täna Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis tutvustades Eesti seisukohti järgmise nädala EL põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogus.

"Oleme tänavu veebruaris maksnud piimatootjatele toetuseks 4 miljonit eurot, järgmise aasta riigieelarvesse on plaanitud põllumajandussektorile 4,6 miljonit eurot. Samuti vaatame üle riigieelarve võimalused, et veel tänavu täiendavalt toetada raskustes sektoreid," ütles maaeluminister Urmas Kruuse Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis.

Samas nentis Kruuse, et põllumajandussektor on raskes olukorras kogu Euroopa Liidus. "Pikaajaline lahendus pole täiendavad toetused, vaid aktiivsem müügitegevus. Ka Euroopa Komisjon toetab tänavu Euroopa põllumehi uute turgude otsimisel 110 miljoni euroga," rääkis Kruuse. "Kutsusin järgmiseks nädalaks kokku ka Eesti põllumajandussektori esindusorganisatsioonid, et saada ülevaade nende tegevustest uute eksporditurgude leidmisel."

"Samas tuleb tõdeda, et turgude leidmine ja turuolukorraga kohanemine võtab aega ning seepärast vajame üle-euroopalist abipaketti põllumajandussektorile," ütles Kruuse.

Minister rääkis komisjonile, et Eesti toetab EL põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogus erakorralist suunatud abi sealiha- ja piimatootjatele kõige rohkem kannatada saanud piirkondades, samuti Euroopa Liidu üleste ajutiste ületootmise vähendamist motiveerivate meetmete rakendamist. "Muidugi tuleb seejuures arvestada piimakarja vähenemisega riikides, kus see on juba toimunud," lisas Kruuse.

Maaeluminister Urmas Kruuse osaleb 18. juulil Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandus- ja maaeluministrite nõukogus. Lisaks põllumajandussektori turuolukorrale käsitletakse kohtumisel EL ühise põllumajanduspoliitika lihtsustamist ja rahvusvahelise põllumajandustoodetega kauplemisega seotud küsimusi.


Allikas: Maaeluministeeriumi 15.07.2016 presssiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.