Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaülikooli populaarseim õppekava on toiduainete tehnoloogia (2016-07-08 13:29:50)

Eesti Maaülikooli bakalaureuse- ja magistriõppesse laekus sisseastumisperiooidl 3200 avaldust. Enim soovijaid on toiduainete tehnoloogia õppekavale (9 avaldust kohale), järgnevad keskkonnakaitse (8,28) ja loodusturism (7,95). Pingereas järgnevad veterinaarmeditsiin ning maamajanduslik ettevõtlus ja finantsjuhtimine.

Magistriõppekavadest on populaarseim majandusarvestus ja finantsjuhtimine, kus ühele kohale kandideerib enam kui 3 soovijat ning sellele järgnevad maastikukaitse ja hoolduse ning loodusturismi õppekavad. Doktoriõppesse saab avaldusi esitada veel kuni 15. augustini.

Eesti Maaülikooli õppeprorektor Paavo Kaimre sõnul oli sisseastumisavalduste hulk ning populaarseimate õppekavade pingerida ootuspärane. "Eesti Maaülikool seisab selle eest, et nii täna kui tulevikus oleksid Eestis kõrgharitud ning praktiliste oskustega biomajanduse eestvedajad. Meie erialadele õppima asuvad noored saavad rahvusvaheliselt tunnustatud hariduse oma ala parimate teadlaste ja õppejõudude käe all".

Kaimre sõnul oli sel aastal erakordselt kõrge huvi ka inglisekeelse veterinaariaõppe vastu, kuhu laekus eelmisest aastast 50% enam avaldusi. "Sooviavalduste suurem hulk ning avalduste laekumine 12 erinevast riigist näitab meie loomaarstiõppe head rahvusvahelist taset".

Vastuvõtukatsed valitud erialadele kestavad veel kuni 12. juulini, vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 15. juulil, õppimatulek tuleb kinnitada 2 päeva jooksul.

Eesti Maaülikool kuulub põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli edetabelisse, olles 51.-100. kohal. Kuulume taime- ja loomateaduste ning keskkonna ja ökoloogia valdkonnas maailmas 1% enim viidatud teadusasutuste hulka.Allikas: Eesti Maaülikooli 08.07.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.