Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskaja päevad vallutavad Tallinna vanalinna (2016-07-06 06:47:48)


7.-10. juulini toimuvad Tallinna vanalinnas XVI Keskaja Päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutub õitsvaks hansalinnaks.

Keskaja Päevade keskmes toimub Meistrite Turg Raekoja platsil. Pakutakse parimaid käsitöökaupu lähedalt ja kaugelt. Turg tegutseb iga päev.

Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugemad esinejad on Poolast, Ameerikast ja Venemaalt. Hopneri majas toimuvad keskaegsed õhtukontserdid.

Avarongkäik toimub 7. juulil kell 18, mis saab alguse Harju tänaval. Avatseremoonial Raekoja platsil kell 18.15 annavad keskajapäevadele avapaugu „külalised tulevikust“.

18.45 algab sealtsamast rongkäik Taani Kuninga aeda Neitsitorni juurde, kus toimub keskaegne piduõhtu. Üles astub ansambel Tryzna Poolamaalt, kavas on tantsud, laulud ja muu meeliülendav tegevus. Oma vatsa täiteks on võimalik lunastada hõrgutavaid roogasid.

8. juulil kell 19.00 toimub ooperietendus Raekojas ja kell 21.00 ajaloomatk surm ja kummitused vanalinnas koos õpetatud isanda Jaak Juskega. Algus Jaani kiriku eest Vabaduse väljakult.

9. juulil kell 12 peetakse keskaegne rüütliturniir Väikese Rannavärava bastionil hakatusega Raekoja platsilt. Kaunite daamide südamete eest võitlevad tõelised rüütlid.

10. juuli ib jalutuskäikude päev, kus tutvustatakse vanalinna ajalugu.

Niguliste kiriku kõrvale kerkib keskaja küla. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka oma vibuküti oskusi proovile panna. Lisaks on kohal Rändavate Töötubade käsitöömeistrid, ehtemeistrid ja palju muud huvitavat.

Täpsem programm ja info: www.folkart.ee

Keskaja päevi korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit.

Allika: Tallinn.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.