Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Avatud talude päeva videolugu: Nopri talu (2016-07-04 10:01:40)

24. juulil toimuval teisel üle-eestilisel avatud talude päeval avab oma uksed üle 230 talu ja põllumajandustootmise. Võrumaal avab uksed 11 talu, teiste seas piimatootmise ja -töötlemisega tegelev Nopri talu.

Nopri talus alustati piimatootmist 1990. aastal nelja lehmaga ja praeguseks on kari kasvanud 190 lüpsilehmani. Talu peremees Tiit Niilo räägib avatud talude päeva videoloos, et pärast 1998. aasta Venemaa majanduskriisi hakati ka piima ise töötlema. "Rasketel aegadel on kõigile arusaadav, et ise piima käitlemine on mõistlik tegevus," ütleb Niilo videoloos. Praegu tehakse oma talu piimast ligi 30 nimetust tooteid.

Vaata videolugu https://youtu.be/OkLAohrK8IQ . Videot võib vabalt levitada ja kasutada.

Videolugu valmis koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga.

TAUSTAKS

· 24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

· Ettevõtetega saab tutvuda veebikaardi vahendusel www.avatudtalud.ee. Iga osaleva ettevõtte kohta on kaardil kirjas tegevusvaldkonnad, kontaktandmed ja päeva programm.

· 2016. aasta avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014-2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

· 2015. aasta juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.Allikas: Maaeluministeeriumi 4.07.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.