Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti kaunimad vissid valitakse 1. juulil Eesti Põllumajandusmuuseumis (2016-06-30 11:24:07)

Reedel, 1. juulil valitakse Eesti Põllumajandusmuuseumis Eesti kauneim viss. Konkursil
osaleb 90 kõige kaunimat eesti holsteini ja eesti punast tõugu lehma. Näitus toimub Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu koostööna.

"Piimandussektor on Eesti põllumajanduse üks peamisi valdkondi ja mullu olime piimatoodangult lehma kohta ELs 2. kohal. Vissikonkursid on populaarsed kõikjal maailmas. Kandidaatidel hinnatakse välimikku, vastavust tõutüübile, udara ja jalgade ehitust. Vähemoluline ei ole ka loomade esitlemine ning omavaheline harmoonia esitlejaga. Konkurssi hindab Bruno Almeida Portugalist, kes on suurte kogemustega kohtunik" ütles Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko.

Näitus-konkursi eesmärgiks on tõsta esile Eesti tõuaretajate tööd ning tutvustada avalikkusele senise töö tulemusi. Seekordsel vissi valimisel osaleb 19 loomakasvatusettevõtet kõikjalt üle Eesti. Osalejad tulevad kohale Tartu, Jõgeva, Põlva, Järva, Viljandi, Rapla, Lääne, Harju, Võru ja Lääne-Viru maakonnast.

Esimene väljanäitus toimus eesti punase tõugu lehmadele 14. juunil 1990 ja sama aasta augustis tol ajal veel mustakirju tõu nime kandnud veistele. 2000. aastal kolis näitus-konkurss Ülenurmele Eesti Põllumajandusmuuseumisse. Alates 2012 . aastast hinnatakse mõlemat tõugu samal konkursil.

Viss 2016 ajakava: http://www.epm.ee/event/viss-2016/Allikas: Eesti Põllumajandusmuuseumi 30.06.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.