Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika tulevik (2016-06-23 09:35:04)


Komisjon kohtus maaeluminister Urmas Kruuse ning Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsleri Marko Gorbaniga. Arutelu teemaks oli Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevik pärast 2020. aastat. Minister andis ülevaate aruteludest Euroopa Liidu tasemel ja maikuus Hollandis toimunud mitteametlikust põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumisest. Ministri sõnul on liikmesriigid ühel nõul, et ÜPP tuleviku teemadel on vaja hakata diskuteerima, kuid ametlikke arutelusid veel olnud ei ole. Mõned liikmesriigid on väljendanud arvamust, et ÜPP vajab muutusi, kuid konkreetseid ettepanekuid veel pole. Kui muudatusi tehakse, siis ilmselt alles ülejärgmisel finantsperioodil. Eesti seisukohtade aluseks on Eesti Euroopa Liidu poliitika 2015-2019. Kui tekib vajadus uue seisukoha kujundamiseks, siis arutatakse seda valitsuses ja ka Riigikogu vastavates komisjonides.

Põhjalikumalt selgitasid ministeeriumi esindajad tootmiskohustusega otsetoetuste maksmise põhimõtteid alates 2017. aastast.

Räägiti ka ausatest kauplemistavadest, toetustest, finantsinstrumendi rakendamisest, lihaveiste ekspordist ja teenuste, eelkõige kiire interneti kättesaadavusest maapiirkonnas. Küsiti, kas lisaeelarvega on põllumeestel lootust saada täiendavat toetust. Minister lubas, et selleks otsitakse jätkuvalt võimalusi.

Komisjoni esimees Ivari Padar märkis arutelust kokkuvõtet tehes, et maapiirkondi puudutavates küsimustes peab valitsusel olema tervikpilt ja kõiki plaanitavaid ümberkorraldusi tuleb käsitleda kompleksselt. Kindlasti tuleb arvestada kavandatava haldusreformiga.

Allikas: Riigikogu.ee

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.