Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Artur Talvik: muudame Eesti lehmade “muu” taas ma˛oorseks (2016-06-17 08:21:23)

Vabaerakonna saadikud andsid Riigikogu menetlusse otsuse eelnõu muuta 2016. aasta riigieelarve seadust ja eraldada valitsuse reservist 8,3 miljonit eurot kriisiabiraha piima- ja lihasektorile.

Vabaerakonna saadiku Artur Talviku sõnul on Eesti lehmade muu aastaid olnud ma˛oorne, sest Eesti lehmad on esimesed, kes jõudnud viie rikkama hulka Euroopas arvestades väljalüpsikogust lehma kohta. „Viimasel aastal on aga lehmade muu olnud minoorne, väljalüps on jäänud samale tasemele, aga hind, mida lehmapidajaile makstakse, on terve aasta jooksul olnud 7 senti alla omahinna iga liitri kohta,“ näitlikustas Talvik mureteemat.

Eesti piimatööstus on kriisis, kümne aasta võrdluses on 50-pealiste piimakarjade ehk piimatootmisega tegelevate talude ja ettevõtete arv vähenenud 4,5 korda ning näiteks iga sea kasvatamine on toonud tootjale 65 eurot kahjumit. Vabaerakonna saadikute algatus on anda valitsusele ülesanne muuta 2016. aasta riigieelarve seadust ja eraldada 8,3 miljonit eurot tõsistesse raskustesse sattunud põllumajanduse piima- ja sealiha sektorile.Allikas: Riigikogu uudised

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.