Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
ISTA Kongress toob Tallinnasse juhtivad seemneteadlased üle maailma (2016-06-15 09:43:21)

15.-21. juunini toimub Tallinnas Rahvusvahelise seemnekontrolli assotsiatsiooni ISTA 31. kongress, mis toob Eestisse üle 300 teadlase, seemnetootja ja seemnekontrolli asutuse juhi enam kui 40 maailma riigist.

"Vaid iga kolme aasta tagant toimuv kongress on unikaalne võimalus seemnevaldkonna teadlaste ja seemnetööstuste esindajate kohtumiseks, teadmiste vahetamiseks ning tööks vajalike kontaktide loomiseks," ütles Maaeluministeeriumi taimetervise osakonna juhataja Sigmar Suu. "Kongress toob Tallinnasse kokku juhtivad valdkonna eksperdid üle maailma. Kuna Eesti edusammud tehnoloogiate arendamisel on maailmas tuntud, peegeldab seda ka seekordse kongressi peateema teaduse ning tehnoloogia rakendamisest seemnekontrolli kvaliteedi tõstmiseks."

Tallinnas toimuva kongressi peateemaks on "Progress in seed testing and seed quality improvement through science and technology". Kongressil käsitletakse seemnekontrolli kvaliteedi parandamise võimalusi, seemnete idanevuse ja seemnepuhtuse kontrolli, seemnete kvaliteeti mõjutavaid keskkonnategureid, rakulisi ja molekulaarseid meetodeid seemnete kvaliteedi määramisel ning geneetilise ressursi säilitamist.

ISTA Kongressi raames toimub Seemnesümpoosion, mille sessiooni "Conservation and use of genetic resources in crop, forest and wild species" juhib Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel, kes annab ülevaate taimede geneetiliste ressursside kasutamisest ja säilitamisest Eestis.

Kongress toimub kolme aasta tagant ja sellest võtab osa üle 300 seemneteadlase ja -tootja ning seemnekontrolli asutuse juhi enam kui 40 ISTA liikmesriigist üle maailma.

Rahvusvaheline seemnekontrolli assotsiatsioon ISTA (International Seed Testing Association) loodi 1924. aastal, et töötada välja rahvusvaheline seemnete kontrolli metoodika. Assotsiatsiooni eesmärk on luua, võtta vastu ja avaldada standardprotseduure seemneproovide võtmiseks ja katsete tegemiseks ning soodustada nende reeglite ühtset rakendamist rahvusvahelises kaubanduses liikuvate seemnete hindamiseks.

Kongressi korraldab Maaeluministeerium koostöös Põllumajandusuuringute Keskusega (PMK). PMK Seemnekontrolli laboratoorium on ISTA akrediteeritud laboratoorium Eestis, kus kontrollitakse ja analüüsitakse kõiki Eestis kasvatatud ja sertifitseeritud seemneid ning vajadusel ka sissetoodavaid seemneid vastavalt kehtestatud rahvusvahelisele ISTA metoodikale. Eesti on Rahvusvahelise Seemnekontrolli Assotsiatsiooni ISTA liige alates 1924. aastast.

Maaeluminister Urmas Kruuse avab ISTA Kongressi täna kell 8.40 Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses Tallinnas.
Allikas: Maaeluministeeriumi 15.06.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.