Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Päästeameti suvine veeohutuskampaania keskendub päästevestile (2016-06-15 09:37:48)Täna, 15. juunil algav Päästeameti veeohutuskampania "Armasta elu! Kanna päästevesti!" keskendub päästevesti kandmisele veesõidukites. Veesõidukiõnnetustes on kahel viimasel aastal uppunud kokku 18 inimest.

Kampaania läbiv sõnum on "Armasta elu. Kanna Päästevesti!", millega paneb Päästeamet kõigile südamele, et olenemata ujumisoskusest, soost või vanusest, tuleb veesõidukis alati päästevesti kanda. Paadis päästevesti kandmine peaks olema sama loomulik käitumine kui autos turvavöö kinnitamine.

"Veeõnnetused juhtuvad enamasti ootamatult ja seepärast peab päästevest veesõidukisse asudes kohe seljas olema. Hiljem, näiteks juba vees olles, on seda pea võimatu selga panna. Elusid päästab vaid selga tõmmatud päästevest," selgitab Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints.

"Paljud hea ujumisoskusega inimesed võivad eeldada, et neil pole päästevesti tarvis. Paraku juhtub traagilisi õnnetusi ka heade ujujatega. Oluliseks saavad muud tegurid, nagu külm vesi, vigastus, kiire vool, terviserikked või muud ettenägematud takistused. Hea ujumisoskus ei anna sellisel juhul mitte mingit eelist," lisab Indrek Ints.

Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse õppejõu ja matkajuhi Mart Reimanni sõnul eristab just eestimaalaste riskikäitumine meid põhjamaadest: "Suveilmad on meil põhjanaabritega ju üsna sarnased. Siiski upub Eestis igal suvel 100 000 inimese kohta mitu inimest enam kui Soomes. Kui igaüks paneb veele minnes päästevesti selga ning palub seda teha ka oma lähedastel, muutuvad peagi ka ühiskonna hoiakud."

Uuringutest on selgunud, et lisaks alkoholile on traagiliste veeõnnetuste oluliseks põhjuseks ka päästevarustuse mittekasutamine. Kuigi 87% eestlastest ja 82% mitte-eestlastest arvavad, et päästevesti tuleks paadisõidul alati kanda, on reaalses käitumises pilt oluliselt halvem. Vaid 66% vastajatest, kes käivad paadiga sõitmas, kannavad paadisõidul alati päästevesti.

2014. aastal hukkus Eestis veesõidukiõnnetustes 12 inimest, kellest vaid ühel oli seljas päästevest. Möödunud aastal uppus sellistes õnnetustes kuus inimest, kellest samuti vaid üks kandis päästevesti. Iga päästevestita uppunu oleks vesti kasutades võinud ellu jääda.

Kampaania veebilehel http://veeohutus.ee/vest/ saab vaadata veeohutuse teemalisi videosid ning tutvuda erinevate vestitüüpide ja nende omadustega. Lisaks harjunud formaatidele valmivad kampaania käigus uuendusliku meetodina õpetlikud ühe minuti loenguid. Lühikeses ja lõbusas formaadis näitlikustatakse, kuidas päästevest elu päästab, kuidas toimida, kui oled päästevestiga vette sattunud, millist päästevesti valida jne. Seega - armastage elu, kandke päästevesti ja veenduge, et päästevest oleks seljas kõigil veesõidukis viibijatel!

Allikas: Päästeameti 15.06.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.