Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda valib täna Säreveres uued juhid (2016-06-14 09:08:07)


Järvamaal Säreveres toimub täna Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja üldkoosolek, millel valitakse kojale uus nõukogu ja gruppide juhatused. Tänased valimised toimuvad esimest korda uue põhikirja alusel, mille kohaselt hakkab koja juhtimine senisest selgemalt peegeldama põllumajandus-kaubanduskoja liikmete mitmekesist struktuuri. Koda ühendab põllumajandustootjaid, toiduainetööstusi, maamajandusvaldkonna ettevõtteid ja metsaühistuid.

"Eesti maa majandamise ja toidu tootmisega seotud ettevõtete koondumine ühisesse ja tugevasse organisatsiooni on väga oluline. Eesti maamajandusvaldkonna ettevõtted on viimastel aastatel seisnud silmitsi väga suurte väljakutsetega, mis on seotud nii turukriiside kui riigi poolt kujundatava majanduskeskkonna muutustega. Põllumajandus- ja toidusektor on tahtmatult sattunud rahvusvahelise julgeolekupoliitika tallermaale, mis on Eesti toidutootjatele kaasa toonud suure ebakindluse traditsiooniliste turgude sulgumise ja sissetulekute olulise vähenemise näol," selgitas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus.

"Olen veendunud, et probleemide lahendused peituvad Eesti põllumajandus- ja toidutootjate, maamajandusettevõtjate ja ka metsaomanike tihedas koostöös. Peame senisest veelgi paremini suutma pidada asjatundlikke ja tulemuslikke läbirääkimisi valitsusega ning Eesti inimestele selgitada toidu, maaelu ja sellega seotud tegevusvaldkondade tähtsust kogu ühiskonna ja majanduse jaoks. Vähemtähtis pole koja liikmete omavaheline koostöö - edu saab tuua vaid põllumajandustootjaid, põllumajandussaaduste töötlejaid ja teisi maamajanduse sidusettevõtteid hõlmava väärtusahela terviklik ja hea toimimine," lisas Sõrmus.

Täna Säreveres kell 12 algaval koja üldkoosolekul valivad endale juhid põllumajandus-kaubanduskoja neli gruppi: põllumajanduse grupp, töötleva tööstuse grupp, maamajandusettevõtjate grupp ning metsanduse grupp. Koja liikmed valivad ühtlasi oma esindajad koja 12-liikmelisse nõukogusse. Üldkoosoleku päevakorras on samuti Eesti Piimaliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ühinemine, mis on kantud eesmärgist tihendada koostööd Eesti piimatootmise väärtusahela ettevõtete vahel.

Koja liikmeteks on 97 ettevõtet ja ühingut põllumajanduse, põllumajandussaadusi töötleva tööstuse, metsanduse ja maamajanduse erinevatest valdkondadest. Koja liikmeks olevate ettevõtete ja ühistute müügitulu kokku ulatub rohkem kui ühe miljardi euroni. 1996. aastal loodud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tähistab tänavu oma 20. tegevusaastat.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 14.06.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.