Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Läti rukkikasvatuse ja leiva spetsialistid väisavad Eesti Rukkiteed (2016-06-13 11:20:01)


14. juunil külastavad Läti leivaspetsialistid Eesti Rukkitee liikmeid, et arutada koostöö võimalusi ning tutvuda Eesti rukkikasvatuse ja -kasutuse traditsioonidega. Külaskäigu korraldajaks on Eesti Põllumajandusmuuseum koostöös Eesti Rukki Seltsiga.

"Eesti Põllumajandusmuuseumi eestvedamisel külastavad Läti leivatööstuste esindajad Eesti Rukkitee koosseisu kuuluvaid asutusi. Reis läbib Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli, Eesti Põllumajandusmuuseumi, Eesti Taimekasvatuse Instituuti, Simuna Ivaxi ettevõttet, kus kohtutakse ka Eesti Rukkikuningaga ning Sangaste lossi. Eesti Põllumajandusmuuseumis saavad pagarid proovida kätt Eesti traditsioonilise leiva küpsetamises ning oma käega Rukkiüünis viljatöid teha" ütles Eesti Põllumajandusmuuseumi direktor Merli Sild

Lätist osalevad külaskäigul ''Lielezers'', Madona, ''Lāči'', ''Dona'' leivatööstuste ning ettevõtte Puratos Latvia esindajad. Samuti Läti Põllumajandusülikooli, Põllumajandusministeeriumi, teraviljade aretusinstituudi ning Läti Pagarite Seltsi juhatuse esindaja. Lisaks osaleb tutvumisreisi Läti ajakirjanik. Koostöö arutelus osaleb ka Tartu Milli, Moe Peenviinavabriku ning Eesti Leivaliidu esindaja.

Eesti Rukkitee on rahvuslik koostöövõrgustik, mille eesmärk on aidata kaasa: ajaloolise ja kultuurilise pärandi hoidmisele ja väärtustamisele; rahvatraditsioonide säilitamisele ja elavdamisele; talirukki tootmise kasvule ja selle kasutamise suurenemisele; sordiaretuse, sordikatsetuse ja seemnekasvatuse edendamisele; toiduohutuse ja tarbijakaitse arendamisele; rukkileiva väärtuste populariseerimisele; elurikkuse kaitsmisele; looduse keskkonnasäästlikule kasutamisele; rukki tootearendusele erinevates kasutusvaldkondades ja rahvusvahelise koostöö korraldamisele.

Läti delegatsiooni programm:

9.30-11.00 Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool. Kontaktisik direktor Arnold Pastak

12.15-13.45 Eesti Põllumajandusmuuseum. Kontaktisik direktor Merli Sild

15.00-15.30 Eesti Taimekasvatusinstituut. Kontaktisik direktor Mati Koppel

16.15-17.30 OÜ Simuna Ivax, Kontaktisik juhataja ja Rukkikuningas Hans Kruusamägi

17.30-19.00 Diskussioon

Tagasisõidul Sangaste lossi külastus

Allikas: Eesti Põllumajandusmuuseumi 13.06.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.