Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti Maaülikooli jalgrattakonkursil läbiti üle 14 000 kilomeetri (2016-06-08 14:51:46)


1. aprillist 31. maini toimus Eesti Maaülikoolis teistkordselt ülikooli töötajatele ja üliõpilastele suunatud jalgrattakonkurss "Väntame kilomeetreid!", kus 49 töötajat ja tudengit läbisid kokku 14 049 kilomeetrit, ehk umbes samapalju, kui on Tartust Kaplinna.

Esimesele kohale tuli veterinaarmeditsiini tudeng Liis Lõune, kes läbis 832,64 kilomeetrit. Teisele kohale tuli loodusturismi tudeng Kristiina Jõks, kes läbis 809,11 kilomeetrit. Kolmandaks tuli 758,18 kilomeetriga maastikuarhitektuuri osakonna lektor Toomas Muru.

Eesti Maaülikool peab oluliseks rohelise mõtteviisi arendamist nii ülikooliliikmete hulgas kui ühiskonnas tervikuna, et rakendada keskkonnasäästlikke lahendusi inimeste igapäevases tegevuses. Rohelise ülikooli projektijuhi Elen Peetsmanni sõnul oli lõppenud konkursi peamiseks eesmärgiks juhtida tähelepanu jalgratta kui arvestatava transpordivahendi kasutusmugavusele. "Ühelt poolt on tegemist käepärase liiklusvahendiga, mis võimaldab inimestel jõuda tööle ja loengutesse vähese ajakuluga ning auto- ja bussiliiklusest sõltumatult. Meie ülikoolilinnak on ka piisavalt suur, et siin ringiliikumiseks oleks jalgratas optimaalseim liiklusvahend," selgitas ta. "Teiselt poolt on tegemist rohelise mõtteviisi edendamisega, kuna jalgrattasõit koormab keskkonda vähem kui muud transpordiliigid." Kolmas aspekt on tema sõnul tervislike eluviiside toetamine.

Esimest korda toimus konkurss möödunud aasta sügisel, kui 42 töötajat ja tudengit läbisid kahe kuu jooksul 10 683 kilomeetrit.

Allikas: Eesti Maaülikooli 08.06.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.