Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Toetust hooldusraiete tegemiseks saab taotleda alates 30. maist (2016-05-27 17:07:01)

Erametsakeskus võtab alates esmaspäevast, 30. maist vastu Metsameetme toetuse taotlusi (metsaala arengu ja metsade elujõulisuse parandamise investeeringutoetus). Toetuse abil saab taastada kahjustatud metsa ja teha vajalikke hooldusraieid. Taotlusvoor kestab kuni 15. juunini.

Metsameetme toetusraha jagatakse esimeses järjekorras neile, kes peavad toime tulema ulatuslike metsakahjustustega. Järgmised prioriteetsed tegevused on hooldusraie, metsapuude taimehaiguse ja -kahjustuse ennetamine ning ulukikahjustuste ennetamine.

Töödega võib alustada juba järgmisel päeval pärast toetustaotluse esitamist. Loodusõnnetuse või tulekahju korral võivad kahjustused olla kõrvaldatud ja mets taastatud taotluse esitamisele eelneval aastal.

Metsameetme toetuste taotlemisel on tänavu mõned muudatused:

· metsatehnikale saab toetust taotleda ainult metsaühistu

· aia rajamiseks enam toetust taotleda ei saa

· juriidilise isiku (mikroettevõtja) majandusaasta aruanne peab olema äriregistrist kättesaadav

· metsaühistu võib maksetaotluse esitada kuni neljas osas (kehtib ka 2015. a vooru osas)

· juriidiline isik esitab taotluse e-PRIAs (alates 2017.a kehtib see ka metsaühistutele)

Täpsema info toetuse taotlemise tingimuste kohta leiate erametsaportaalist: http://www.eramets.ee/toetused/toetuste-taotlemine/metsa-majandusliku-vaartuse-parandamise-investeeringutoetus-meede-1-5-1/

Toetustaotluse saab kõige kiiremini ja mugavamalt esitada e-PRIAs (epria.pria.ee/epria). Elektroonilise taotluse allkirjastamiseks on vajalikud ID-kaart, ID-kaardi lugeja ja PIN-koodid või Mobiil-ID. Täpsema juhendi saate aadressilt http://www.eramets.ee/toetused/e-teenused/

Erametsakeskus loosib e-PRIA kaudu (epria.pria.ee) Metsameetme toetuse taotluse esitanute vahel välja viis Intenso 5000 mAh mahutavusega akupanka (mobiilne laadija nutiseadmetele).

Metsaomanikel, kes vajavad abi toetustaotluse täitmisel ja kel endal metsanduse vallas teadmisi napib, tasub töid kavandades pöörduda kohalikku metsaühistusse; kontaktid leiate erametsaportaalist: http://www.eramets.ee/uhiselt-tegutsedes/maakonniti/

Allikas: SA Erametsakeskuse 27.05.2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.