Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet kutsub matkama (2016-05-19 12:15:50)


Tähistame looduskaitsekuud ja üle-euroopalist kaitsealade päeva matkadega kõigis Eesti maakondades 21.-22. mail.

Tänavuse looduskaitsekuu teema on "Eesti loodus - oma või võõras?". Arutleme, kas inimene on võõrandunud loodusest ning mida teha, et loodus jääks endiselt "sinasõbraks". Üks võimalusi looduse tundmaõppimiseks on kaitsealadel matkamine ning looduslike ja ajalooliste vaatamisväärsuste külastamine. Seetõttu korraldabki Keskkonnaamet kogenud loodusetundjate eestvedamisel matkad, kuhu on oodatud kõik noored ja vanad loodushuvilised. Matkadel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine.

Oma ja võõra tähenduse üle saab arutleda matkates Harjumaal Kõnnu Suursoos ja Paukjärve ääres, aga ka Pakri poolsaarel. Läänemaal saab külastada linnutorne ja põigata Väike-Rõude mõisa. Hiiumaal saab mängida maastikumängu ning Saaremaal külastada Lubjaparki. Mitmed matkad toimuvad meie rahvusparkides Lahemaal, Matsalus, Soomaal ja Vilsandis. Tõenäoliselt on just rahvuspargid need kohad, kus hoitakse seda, mida peame omaks - meie kauneid maastikke, kultuuripärandit ja liigirikkust.

Kokku toimub kahe päeva jooksul 19 matka üle Eesti, kuhu oodatakse osalema ligi 700 inimest. Matkama tulles võta kaasa oma toidukott ja jook, pane selga ilmale vastav riietus ning jalga mugavad jalatsid. Täpsem info matkade kohta on leitav Keskkonnaameti veebilehelt.

Matkasid korraldab Keskkonnaamet, toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Allikas: Keskkonnaameti 19. mai 2016 pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
ansambel
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID 2016
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.